02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.15godz.41min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kikut: Zniwelowaliśmy niedociągnięcia w taktyce

W pier­wszych czterech meczach Lech pokazał się z dobrej strony, lecz ostat­nie spotkanie spowodowało, że pojaw­iły się pewne wąt­pli­woś­ci związane z dys­pozy­cją piłkarzy Jose Mari Bakero. - Szko­da, bo po dobrym początku potknęliśmy się w Zabrzu. Górnik zagrał inaczej, niż poprzed­nie zespoły – zauważa Marcin Kikut.

W jego opinii podopieczni Adama Nawał­ki zneu­tral­i­zowali atu­ty Lecha. – Gramy dłu­go piłką, utrzy­mu­je­my się przy niej. Poza tym nasi ofen­sy­wni gracze są w dobrej formie – mówi piłkarz. – Górnik zagrał agresy­wnie, siłowo, a my nie potrafil­iśmy się temu prze­ci­w­staw­ić. To mate­ri­ał do dal­szej pra­cy, musimy być na takie coś przy­go­towani. Trze­ba popraw­ić te ele­men­ty, bo Górnik na nich się skon­cen­trował i dzię­ki temu nas pokon­ał – doda­je.

Obroń­ca „Kole­jorza” zauważa, że taka gra piłkarzy z Zabrza go nie dzi­wi. — Gdy jak­iś zespół w lidze gra dobrze, jest rozpęd­zony, to kole­jny rywale stara­ją się zneu­tral­i­zować jego silne strony i tak też się stało – pod­kreśla Kikut.

Mimo to zaz­nacza, że poraż­ka w ostat­nim meczu była wypad­kiem przy pra­cy, a pew­na automaty­czność w grze Lecha jest efek­tem ciężkiej pra­cy. - Myślę, że to jest powielanie schematów z wios­ny i jesieni. Od początku szliśmy w tym kierunku, ter­az to zapro­cen­towało, przyniosło jakieś skut­ki. Ter­az niedo­ciąg­nię­cia są zni­welowane, gramy momen­ta­mi bardziej per­fek­cyjnie – mówi.

Czy Marcin Kikut po ura­zie będzie potrafił skutecznie włączyć się do gry? - Dla mnie nie będzie to nowość. Trze­ba się w to dobrze wkom­ponować – przyznaje.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.