Kilka statystyk na temat Mariusza Rumaka

Mar­iusz Rumak już w 33. meczach prowadz­ił zespół Lecha Poz­nań. W meczu z Podbeskidziem Biel­sko-Biała po raz pier­wszy w spotka­niu jego drużyny padło pięć bramek. Doty­chczas się to nie zdarza­ło. Jest też najskuteczniejszym szkole­niow­cem w Ekstrak­lasie.

Lech pod wodzą Mar­iusza Ruma­ka gra bard­zo oszczęd­nie. Nie moż­na powiedzieć, że to źle, ponieważ “Kole­jorz” na tym zysku­je. W roz­gry­wkach ligowych tren­er Lecha zdobył już 50 punk­tów, co nie udało się żad­nej z drużyn odkąd trenerem obec­nego wicelid­era T-Mobile Ekstrak­lasy został właśnie Rumak.

Wraca­jąc do goli. Najcześ­ciej w meczach “Kole­jorza”, gdy jego trenerem był Mar­iusz Rumak padał wynik 1:0 (aż 10 razy). Najrzadziej, tylko raz wyni­ki 2:2 oraz 3:2. Ten ostat­ni, to też spotkanie, w którym padło najwięcej — pięć — goli. W żad­nym spotka­niu obec­ne­mu szkole­niow­cowi Lecha to się nie ptrzy­trafiło. Dość częs­to, bo pię­ciokrot­nie, padały cztery bram­ki, lecz nigdy więcej.

Na szcześ­cie kibice w meczach Ruma­ka oglą­da­ją bram­ki. Tylko trzy razy zdarzyło się, że te nie padły, ale w pozostałych 30 przy­pad­kach przy­na­jm­niej raz pił­ka zna­jdy­wała drogę do siat­ki. I oby jak najczęś­ciej do siat­ki rywala.

Najważniejsze są jed­nak zwycięst­wa. Lech pod wodzą Ruma­ka wygrał już 18 spotkań, 7 zremisował i 8 prze­grał.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress