07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.7min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

KKS Wiara Lecha wygrała w turnieju podczas Zjazdu Kibiców

KKS Wiara Lecha wygrała turniej zor­ga­ni­zowany na zakończe­nie Nad­morskiego Zjaz­du Kibiców Lecha Poz­nań w Ustro­n­iu Morskim. Kibice „Kole­jorza” tego dnia nie mieli sobie równych, a zwycięst­wo zapewnili sobie w konkur­sie rzutów karnych.

Naj­ciekaw­iej zapowiada­ją­cym się meczem było pier­wsze spotkanie turnieju pomiędzy KKS Wiarą Lecha i Lech Poz­nań Old­boys . Lep­iej rozpoczęły stare gwiazdy „Kole­jorza”, które wyko­rzys­tały błąd w kryciu prze­ci­wników, a także bard­zo dobrą cen­trę Mirosława Okońskiego i objęły prowadze­nie. Jed­nak już po chwili je stra­cili, a KKS Wiara Lecha z upły­wem cza­su stwarza­ła sobie coraz więcej sytu­acji bramkowych.

Mecz mógł się podobać kibi­com zgro­mad­zonym na obiek­cie miejs­cowej Astry. Poza niezłą grą na boisku, dobra zabawa miała miejsce również za jed­ną z bramek, gdzie zgro­madzeni byli sym­pa­ty­cy Lecha. Nie zabrakło pirotech­ni­ki, a także dopin­gu, który przełożył się również na wynik osiąg­nię­ty przez drużynę ich kolegów po szalu.

Kole­jne spotka­nia były mniej atrak­cyjne dla kibiców, którzy sys­tem­aty­cznie opuszcza­li sta­dion i powoli wracali do domów. W drugim meczu miejs­cowa Astra nie pozostaw­iła złudzeń old­bo­jom Lecha Poz­nań, którzy gry w tym dniu nie mogli zal­iczyć do udanych.

Ostat­nie spotkanie turnieju miało zatem zade­cy­dować o zwycięst­wie w turnieju. Zgod­nie z zasada­mi mecze roz­gry­wane z sys­temie 2x15 min­ut nie mogły zakończyć się remisem. W takim przy­pad­ku o zwycięst­wie miał zade­cy­dować konkurs jede­nastek. W pier­wszych dwóch meczach to rozwiązanie nie było potrzebne.

Mecz pomiędzy KKS Wiarą Lecha a Astrą Ustron­ie Morskie był wyrów­nany, choć z każdą min­utą przewagę na boisku zdoby­wali gospo­darze. Na początku drugiej połowy zdobyli oni prowadze­nie i wydawało się, że to właśnie Astra zostanie zwycięzcą tego meczu oraz całego turnieju. Kibice Lecha nie zamierza­li jed­nak odpuszczać i na pięć min­ut przed ostat­nim gwiz­d­kiem sędziego doprowadzili do wyrów­na­nia oraz konkur­su rzutów karnych.

W tym dłu­go utrzymy­wał się wynik remisowy, a KKS Wiara Lecha zwycięst­wo zapewniła sobie dopiero w ostat­niej serii. Wpierw swo­ją okazję zmarnowali zawod­ni­cy Astry, którzy za sprawą preze­sa klubu wpierw przestrzelili swój rzut karny, a chwilę później uznali wyżs­zość kibiców „Kole­jorza”, o których wygranej zade­cy­dowała jede­nast­ka pewnie wyko­nana przez bramkarza zespołu.

Wyni­ki:

KKS Wiara Lecha – Lech Poz­nań Old­boys 4:1

Lech Poz­nań Old­boys – Astra Ustron­ie Morskie 0:2

KKS Wiara Lecha – Astra Ustron­ie Morskie 1:1 k. 5:4

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.