Klątwa słabszych przeciwników?

final-puchar-polski

Lech Poz­nań w niedzielę rozpoczy­na zma­gania w Pucharze Pol­s­ki. Na drodze do 1/8 finału stanie Ter­mal­i­ca Bruk-Bet Nieciecza. Cieka­wostką jest fakt, że oba klu­by pow­stały w 1922 roku.

 

Jak w poprzed­nich lat­ach kończyły się mecze Lecha z niżej notowanym rywalem?

Lech Poz­nań ewident­nie nie lubi grać z pier­ws­zoligow­ca­mi. W sezonie 2009/2010 lechi­ci wręcz skom­pro­mi­towali się ze Stal Stalową Wolą. W reg­u­laminowym cza­sie gry oraz w dogry­w­ce poz­na­ni­a­cy nie potrafili strzelić bram­ki i o awan­sie miały zade­cy­dować rzu­ty karne. Bramkarz Stali obronił „jede­nast­ki” Ivana Djur­d­je­vi­ca oraz Dim­itri­je Inja­ca i to pier­ws­zoligowiec cieszył się z awan­su do 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki. Pogrom­ca Kole­jorza odpadł w następ­nej fazie roz­gry­wek. Warte uwa­gi jest też to, że w sezonie 2009/2010 Stal odpadła z I ligi i do dziś zma­ga się w II lidze wschod­niej, a Lech na koniec sezonu cieszył się ze zdoby­cia upragnionego Mis­trza Polski…

Rok później w 1/16 Pucharu Pol­s­ki Lech zmierzył się z GKS-em Tychy, który w sezonie 2010/2011 wal­czył w II lidze. Poz­na­ni­a­cy wywal­czyli awans do kole­jnej rundy, jed­nak wygrana nie przyszła im łat­wo. Być może tren­er Jacek Zielińs­ki zlekce­ważył rywala, staw­ia­jąc na zawod­ników, którzy nie mieś­cili się wów­czas w pier­wszym składzie oraz piłkarzy powraca­ją­cych po kon­tuz­jach. Z dobrej strony pokazał się w tym spotka­niu młodz­i­ut­ki bramkarz Lecha Ger­ard Bieszczad, który kil­ka razy musi­ał popisać się swoi­mi umiejęt­noś­ci­a­mi. Zwycięską bramkę dla Kole­jorza zdobył Semir Stil­ić i Lech awan­sował do 1/8 finału.

W sezonie 2011/2012 na przeszkodzie do 1/8 finału PP stanął Lechowi Chro­bry Głogów. Druży­na z II ligi nie stanow­iła przeszkód dla Lecha Poz­nań. Poz­na­ni­a­cy wygrali gład­ko 3:0 i cieszyli się awan­su do kole­jnej fazy roz­gry­wek. Wów­czas bram­ki dla Kole­jorza zdobyli Vojo Ubi­parip, Semir Stil­ić oraz Artjoms Rudnevs.

Ubiegłorocznego bla­mażu nikt nie chce pamię­tać. Lech Poz­nań stracił bramkę już w 15 min­u­cie spotka­nia, a do wyrów­na­nia udało się doprowadz­ić dopiero na osiem min­ut przed koń­cowym gwiz­d­kiem (bram­ka Łukasza Trał­ki). Wydawało się, że w dolic­zonym cza­sie gry Kole­jorz szy­bko stworzy sobie okazję do obję­cia prowadzenia. Nic bardziej myl­nego. To gospo­darze w 96 min­u­cie rozk­lepali obronę Lecha i Woź­ni­ak wyprowadz­ił Olimpię na prowadze­nie i to oni cieszyli się z awan­su do 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki, z którego zostali wye­lim­i­nowani w ćwierć­fi­nale przez warsza­wską Legię.

Jak będzie w tym roku? Puchar Pol­s­ki od obec­nego sezonu nieco zmienił swo­je zasady. Lech, Legia, Piast oraz Śląsk jako drużyny rozstaw­ione nie spotka­ją się ze sobą wcześniej niż w pół­fi­nale. W 1/16 Kole­jorz będzie mierzył się z Ter­mal­icą. Zespół z Niecieczy był rewelacją poprzed­niego sezonu I ligi. Do ostat­niej kole­j­ki wal­czył o awans do Ekstrak­lasy. Wygrana Cra­covii z Miedz­ią Leg­ni­ca (3:1) oraz poraż­ka Ter­mali­ci z Flotą Świnou­jś­cie (4:1) spowodowały, że to „Craxa” oraz Zaw­isza cieszyli się z awan­su do najwyżej klasy roz­gry­wkowej w Polsce. Obec­nie zespół z Niecieczy pla­su­je się na dziewią­tym miejs­cu w tabeli, mając na swoim kon­cie po jed­nej wygranej, porażce oraz remisie. Jeśli podopieczni Mar­iusza Ruma­ka nie zaw­iodą i wygra­ją z zespołem z Niecieczy to o awans do ¼ będą wal­czyć z Miedz­ią Leg­ni­ca lub.. Olimpią Grudziądz.

Mecz 1/16 Pucharu Pol­s­ki odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 sierp­nia, o godzinie 13:00 na sta­dion­ie w Niecieczy.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress