Kolejne transfery Sportingu

Ryw­al poz­nańskiego Lecha w 1/16 finału Ligi Europy nadal jest akty­wny na rynku trans­fer­owym. Z klubu odszedł Moi­ses, a w jego miejsce wypoży­c­zono Kakę. Do Sportin­gu Bra­ga trafił także Ukra, sprowad­zony z FC Porto.

Osto­ja defen­sy­wy drużyny z Bra­gi, Moi­ses zamienił Liga Sagres na roz­gry­w­ki ligowe w Katarze. Swo­ją kari­erę będzie kon­tyn­uował w Al-Rayyan. 31-let­ni Brazyli­jczyk roze­grał w tym sezonie łącznie dwadzieś­cia cztery spotka­nia i strzelił dwie bram­ki. To on zapewnił Sportin­gowi trzy punk­ty w poje­dynku fazy grupowej Ligi Mis­trzów z Par­ti­zanem Belgrad.

W jego miejsce do zespołu prowad­zonego przez Domin­gosa Pacien­cia dołączył inny zawod­nik z Kra­ju Kawy, Kaka. Nie chodzi oczy­wiś­cie o roz­gry­wa­jącego Realu Madryt, a środ­kowego defen­so­ra, który spędz­ił początek sezonu w Herth­cie Berlin. Nie potrafił się jed­nak prze­bić do składu dru­goligowego klubu, a w rundzie jesi­en­nej wys­tąpił zaled­wie w jed­nym spotkaniu.

Clau­di­ano Bez­er­ra da Sil­va, bo tak brz­mi peł­na nazwa Kaki do Europy trafił w 2006 roku i grał przez dwa sezony w Aca­d­e­mice Coim­bra, z której trafił do Berli­na. Hertha wypoży­cza­ła go już do cypryjskiej Omonii, z którą ten defen­sor zdobył mis­tr­zost­wo kraju.

Drugim nowym piłkarzem Bra­gi jest dynam­iczny skrzy­dłowy Ukra, który wys­tąpił jesienią w dwu­nas­tu meczach jako gracz FC Por­to. Mogą­cy grać również w ataku Por­tu­gal­czyk prze­ci­wko Kole­jor­zowi jed­nak nie zagra, ponieważ grał już w tej edy­cji Ligi Europe­jskiej. Wcześniej do Bra­gi trafili William, Vini­cius oraz Mar­co Ramos. Pier­wszy mecz między Lechem, a Sportingiem zostanie roze­grany 17 lutego w Poznaniu.

autor: Lucas07

fotografia: scbraga.pt

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress