06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.0godz.0min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kolejorz wypożycza lechitów

Kolejorz wypożycza lechitów

Dar­iusz Formel­la, a także Mateusz Lis najbliższy czas spędzą na wypoży­czeni­ach. 21-let­ni pomoc­nik ponown­ie zagra w Arce Gdy­nia, a bramkarz będzie bronił barw Rakowa Częs­to­chowa przez 1.5 roku.

Formel­la w tym seo­zonie zagrał w jede­nas­tu meczach Ekstrak­lasy strze­la­jąc jed­ną bramkę. Wcześniej, bo jeszcze przed startem sezonu dwukro­nie trafi­ał do siat­ki w meczu z Legią Warsza­wa o Super­puchar Pol­s­ki. — Pod­jęliśmy decyzję o ponownym wypoży­cze­niu Dar­ka do Arki, ponieważ naszym zdaniem potrze­bu­je reg­u­larnych wys­tępów. Grał już dla tego klubu, spisy­wał się tam bard­zo solid­nie i uznal­iśmy, że taki trans­fer cza­sowy może być dla niego w tej chwili najlep­szym rozwiązaniem — czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie klubu słowa Pio­tra Rutkowskiego.

Dla samego piłkarza wypoży­cze­nie do Arki to nie nowość. Młodzieżowy reprezen­tant Pol­s­ki spędz­ił tam również tegoroczną wios­nę, moc­no przy­czy­ni­a­jąc się do awan­su gdyn­ian do Ekstrak­lasy. Strzelił sześć goli i cztery razy aysys­tował. — Pamię­tamy doskon­ałe wys­tępy Dar­ka wios­ną w Arce. Był kluc­zową postacią tej drużyny i moc­no przy­czynił się do wywal­czenia awan­su do Ekstrak­lasy. Liczymy, że tym razem ponown­ie odbudu­je swo­ją dys­pozy­cję w tym klu­bie i powró­ci do nas jeszcze sil­niejszy — dodaje.

Również Mateusz Lis zmieni bar­wy klubowe. 19-let­ni golkiper najbliższe pół­to­ra roku spędzi w dru­goligowym Rakowie Częs­to­chowa, ale to Kole­jorz ma opcję skróce­nia wypoży­czenia. Lis na swoim kon­cie ma wys­tępy w Miedzi Leg­ni­ca oraz Podbeskidz­iu Biel­sko-Biała, lecz wciąż nie udało mu się zade­bi­u­tować w pier­wszej drużynie Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Raków obec­nie jest lid­erem drugiej ligi z dorobkiem 41 punk­tów po dziewięt­nas­tu meczach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.