02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.7godz.31min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kolejorz wypożycza lechitów

Kolejorz wypożycza lechitów

Dar­iusz Formel­la, a także Mateusz Lis najbliższy czas spędzą na wypoży­czeni­ach. 21-let­ni pomoc­nik ponown­ie zagra w Arce Gdy­nia, a bramkarz będzie bronił barw Rakowa Częs­to­chowa przez 1.5 roku.

Formel­la w tym seo­zonie zagrał w jede­nas­tu meczach Ekstrak­lasy strze­la­jąc jed­ną bramkę. Wcześniej, bo jeszcze przed startem sezonu dwukro­nie trafi­ał do siat­ki w meczu z Legią Warsza­wa o Super­puchar Pol­s­ki. — Pod­jęliśmy decyzję o ponownym wypoży­cze­niu Dar­ka do Arki, ponieważ naszym zdaniem potrze­bu­je reg­u­larnych wys­tępów. Grał już dla tego klubu, spisy­wał się tam bard­zo solid­nie i uznal­iśmy, że taki trans­fer cza­sowy może być dla niego w tej chwili najlep­szym rozwiązaniem — czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie klubu słowa Pio­tra Rutkowskiego.

Dla samego piłkarza wypoży­cze­nie do Arki to nie nowość. Młodzieżowy reprezen­tant Pol­s­ki spędz­ił tam również tegoroczną wios­nę, moc­no przy­czy­ni­a­jąc się do awan­su gdyn­ian do Ekstrak­lasy. Strzelił sześć goli i cztery razy aysys­tował. — Pamię­tamy doskon­ałe wys­tępy Dar­ka wios­ną w Arce. Był kluc­zową postacią tej drużyny i moc­no przy­czynił się do wywal­czenia awan­su do Ekstrak­lasy. Liczymy, że tym razem ponown­ie odbudu­je swo­ją dys­pozy­cję w tym klu­bie i powró­ci do nas jeszcze sil­niejszy — dodaje.

Również Mateusz Lis zmieni bar­wy klubowe. 19-let­ni golkiper najbliższe pół­to­ra roku spędzi w dru­goligowym Rakowie Częs­to­chowa, ale to Kole­jorz ma opcję skróce­nia wypoży­czenia. Lis na swoim kon­cie ma wys­tępy w Miedzi Leg­ni­ca oraz Podbeskidz­iu Biel­sko-Biała, lecz wciąż nie udało mu się zade­bi­u­tować w pier­wszej drużynie Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Raków obec­nie jest lid­erem drugiej ligi z dorobkiem 41 punk­tów po dziewięt­nas­tu meczach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.