06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.21godz.19min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kolejorzu, co z tymi transferami?

Kolejorzu, co z tymi transferami?

Mija trze­ci dzień okien­ka trans­fer­owego, ale o nowych piłkarzach poz­nańskiej drużyny ani widu, ani słychu.

Na kon­fer­encji pod­sumowu­jącej rok tren­er Sko­rża przyz­nał, że ma nadzieję, iż nowi gracze w Poz­na­niu pojaw­ią się wraz z początkiem przy­go­towań do rundy wiosen­nej. Na razie nic nie wskazu­je na to, by do drużyny ktoś dołączył – Liczę na to, ze 5. sty­cz­nia jest real­nym ter­minem, by pojaw­iły się w zes­pole nowe twarze. Dużo jed­nak zależy od pewnych okolicznoś­ci, które nie są od nas zależne. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby w Tur­cji mieć skom­ple­towaną drużynę – mówił wtedy opiekun Kolejorza.

Skaut­ing Lecha w ostat­nim cza­sie przyglą­dał się dużej licz­bie piłkarzy, którzy mogli­by zasil­ić poz­nańską Loko­mo­ty­wę. Co z tego wyniknie? – Oglą­dal­iśmy w Europie potenc­jal­nych kandy­datów do gry w naszym zes­pole. Z tych piłkarzy, których zaprezen­tował nam skaut­ing wybierze­my najlep­szych i w najbliższym cza­sie będą final­iza­c­je tych rozmów. Chci­ałbym mieć możli­wie jak najlep­szych zawod­ników, ale musimy zwracać uwagę na to, jakiej nar­o­dowoś­ci piłkarze do nas trafi­a­ją. Chci­ałbym, żeby min­i­mum 50% Polaków było na boisku – przyz­nał Maciej Skorża.

Jest też szansa, że na obóz do Tur­cji z pier­wszym zespołem pojadą piłkarze z młod­szych kat­e­gorii wiekowych i dostaną szanse pokaza­nia się sztabowi szkole­niowe­mu – Wykon­al­iśmy sporo pra­cy z myślą o młodzieży. Chodzi tutaj o liczne sparin­gi. Przyjrzeliśmy się szes­nas­tu młodym piłkar­zom i mamy w miarę dobry obraz kim dys­ponu­je­my. Liczę na to, że ta młodzież będzie moc­no atakowała.

Od sezonu 2015/2016 na boisku w jed­nej drużynie będzie mogło grać tylko trzech piłkarzy spoza UE, a w kole­jnym sezonie już tylko dwóch. W Kole­jorzu jest ich znacznie więcej – Kieru­je­my się tym przy trans­fer­ach. To ogranicze­nie będzie miało wpływ na poli­tykę kadrową wszys­t­kich klubów Ekstrak­lasy, dlat­ego już zwracamy na to uwagę. Niek­tórzy zawod­ni­cy stara­ją się o pol­skie oby­wa­telst­wo i było­by to opty­malne rozwiązanie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.