Korona-Lech: Do Kielc po trzy punkty

W 19. kole­jce T-Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce. 

Drużyny spotkały się już w rundzie jesi­en­nej obec­nego sezonu. Wów­czas przy Buł­garskiej tri­um­fował Kole­jorz po bramkach: Łukasza Trał­ki raz Vojo Ubiari­pa.

Lech prezen­tu­je się w obec­nym sezonie poniżej oczeki­wań kibiców. Choć druży­na pla­su­je się na czwartym miejs­cu w tabeli, to gra w kratkę. Po bard­zo dobrym meczu w Krakowie przy Kałuży i wygranej 6:1 nad Cra­cov­ią, lechi­ci w sobotę roze­grali zupełnie inne spotkanie. Choć for­ma poz­na­ni­aków poszła w górę w porów­na­niu z początkiem sezonu to jed­nak w stol­i­cy Wielkopol­s­ki wszyscy oczeki­wali czegoś więcej po wicemistrzach Pol­s­ki.

Korona obec­nie zna­j­du­je się na 13. miejs­cu w tabeli. Bilans Lecha z drużyną z Kielc jest bard­zo przyz­woity. Kole­jorz ma patent na rywala, bowiem w 17 meczach tych drużyn w Ekstrak­lasie aż dziesieciokrot­nie wygry­wali lechi­ci, Ostat­ni raz koro­niarze wygrali z Lechem w sezonie 2008/2008.

Tren­er Mar­iusz Rumak nie zabierze do Kielc sześ­ciu piłkarzy. We wtorek nie zobaczymy na pewno Jas­mi­na Buri­ca, Vojo Ubi­apri­pa, Huber­ta Wołąkiewicza, Keb­by Ceesay’a, Szy­mona Drew­ni­a­ka oraz Day­lona Claase­na, który pod­czas zgrupowa­nia reprezen­tacji doz­nał kon­tuzji mięś­nia uda. Niepewny jest też udzi­ał w spotka­niu Tomasza Kędzio­ry, który dopiero wznow­ił trenin­gi na pełnym obciąże­niu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress