07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.19min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Korona-Lech: Do Kielc po trzy punkty

Korona-Lech: Do Kielc po trzy punkty

W 19. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce. 

Drużyny spotkały się już w rundzie jesi­en­nej obec­nego sezonu. Wów­czas przy Buł­garskiej tri­um­fował Kole­jorz po bramkach: Łukasza Trał­ki raz Vojo Ubiaripa.

Lech prezen­tu­je się w obec­nym sezonie poniżej oczeki­wań kibiców. Choć druży­na pla­su­je się na czwartym miejs­cu w tabeli, to gra w kratkę. Po bard­zo dobrym meczu w Krakowie przy Kałuży i wygranej 6:1 nad Cra­cov­ią, lechi­ci w sobotę roze­grali zupełnie inne spotkanie. Choć for­ma poz­na­ni­aków poszła w górę w porów­na­niu z początkiem sezonu to jed­nak w stol­i­cy Wielkopol­s­ki wszyscy oczeki­wali czegoś więcej po wicemistrzach Polski.

Korona obec­nie zna­j­du­je się na 13. miejs­cu w tabeli. Bilans Lecha z drużyną z Kielc jest bard­zo przyz­woity. Kole­jorz ma patent na rywala, bowiem w 17 meczach tych drużyn w Ekstrak­lasie aż dziesieciokrot­nie wygry­wali lechi­ci, Ostat­ni raz koro­niarze wygrali z Lechem w sezonie 2008/2008.

Tren­er Mar­iusz Rumak nie zabierze do Kielc sześ­ciu piłkarzy. We wtorek nie zobaczymy na pewno Jas­mi­na Buri­ca, Vojo Ubi­apri­pa, Huber­ta Wołąkiewicza, Keb­by Ceesay’a, Szy­mona Drew­ni­a­ka oraz Day­lona Claase­na, który pod­czas zgrupowa­nia reprezen­tacji doz­nał kon­tuzji mięś­nia uda. Niepewny jest też udzi­ał w spotka­niu Tomasza Kędzio­ry, który dopiero wznow­ił trenin­gi na pełnym obciążeniu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.