02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.19min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Korona — Lech: Kolejna porażka w Ekstraklasie. Co wy robicie…?

Korona — Lech: Kolejna porażka w Ekstraklasie. Co wy robicie…?

Kole­jorz prze­grał kole­jny mecz w Ekstrak­lasie. Dziś od Lecha lep­sza okaza­ła się kiel­cec­ka Korona, któa tri­um­fowała  4:1, cho­ci­aż to lechi­ci pier­wsi trafili do siatki.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, ale już 6. min­u­ty grali w osła­bi­e­niu. Jacek Kiełb wyszedł sam na sam z Jas­minem Buriciem, dogo­nił go Abdul Aziz Tet­teh i dość bru­tal­nie sfaulował. Sędzia Lasyk pokazał czer­wony kar­tonik i Tet­teh musi­ał zejść do szat­ni. Kil­ka min­ut później Rafał Grze­lak faulował Macie­ja Makuszewskiego, ale rzut wol­ny nie przyniósł zagroże­nia pod bramką Peskovi­cia. W 16. min­u­cie do pił­ki dopadł Radosław Majew­s­ki, zagrał ją do Marci­na Roba­ka, a ten uprzedz­ił obrońców Korony i wpakował ją do siat­ki obok inter­we­ni­u­jącego golkipera gospo­darzy. Podopieczni Jana Urbana krótko cieszyli się z prowadzenia. Pięć min­ut później w polu karnym Tomasz Kędzio­ra faulował jed­nego z piłkarzy Korony i arbiter wskazał na rzut karny. Do pił­ki pod­szedł Łukasz Sekul­s­ki i pewnym uderze­niem pokon­ał Jas­mi­na Buri­cia. Koro­niarze mogli wyjść na prowadze­nie, gdy na strzał sprzed pola karnego zde­cy­dował się Sergiy Pylypchuk, jed­nak dobrze inter­we­niował Burić.

Drugą połowę znacznie lep­iej rozpoczęła Korona, która w 51. min­u­cie wyszła na prowadze­nie. Ide­al­nie w pole karne dośrod­kował Jacek Kiełb, a pił­ka spadła na głowę Sekul­skiego, który bez prob­le­mu pokon­ał Buri­cia. Odpowiedzieć próbował Kole­jorz, ale strzał Roba­ka min­i­mal­nie minął słu­pek. Sprzed pola karnego uderzał Mateusz Możdzeń i niewiele się pomylił. W 71. min­u­cie z lewego skrzy­dła do środ­ka zszedł Palance i zde­cy­dował się na strzał. To bard­zo się opłaciło, bo pił­ka zatrzepotała w siatce i gospo­darze mogli się cieszyć z prowadzenia 3:1. Wynik w 80 min­u­cie ustanow­ił Grze­lak trafi­a­jąc głową do siatki.

Korona Kielce – Lech Poz­nań 4:1 (1:1)

Bram­ki: 21., 51. Sekul­s­ki, 71. Palan­ca, 80. Grze­lak – 16. Robak

Żółte kart­ki: 12. Grze­lak, 38. Ryma­ni­ak 45. Kallaste, 86. Pylypchuk – 28. Robak, 41. Kadar, 82. Majew­s­ki, 90. Trałka

Czer­wone kart­ki: 6. Tetteh

Korona: Pesković — Ryma­ni­ak, Dejmek, Verk­hovtsov, Kallaste — Grze­lak, Możdżeń (90. Cebu­la) — Kiełb (84. Gabovs), Aank­our, Pylypchuk – Sekul­s­ki (64. Palanca)

Lech: Burić — Kędzio­ra, Wilusz, Kadar, Gum­ny — Trał­ka, Tet­teh — Makuszews­ki (72. Jevtić), Majew­s­ki, Gajos (46. Formel­la) — Robak (79. Nielsen)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.