06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.56min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Korona — Lech:

Korona — Lech:

Kole­jorz prze­grał w Kiel­cach (0:1) z tamte­jszą Koroną i wciąż nie potrafi znaleźć sposobu na wygranie meczu na wyjeździe.

Już od samego początku Nenad Bjel­i­ca do gry desyg­nował zupełnie inne zestaw­ie­nie niż do do tej pory. Pauzu­jącego za kart­ki Łukasza Trałkę zastąpił Emir Dilaver. W jego miejsce w obronie znalazł się z kolei Niko­la Vujadi­nović. Na prawym skrzy­dle kosztem Darko Jevti­cia powędrował Kamil Jóźwiak, a Chris­tiana Gytk­jaera na szpicy zastąpił Olek­siy Khoblenko.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, ale kil­ka chwil później to gospo­darze powin­ni prowadz­ić 1:0. Nika Kaczarawa minął lechitów, zagrał do Jac­ka Kiebła w środek pola karnego. Pop­u­larny Ryba zde­cy­dował się moc­ny strzał, jed­nak fenom­e­nal­ną obroną popisał się Jas­min Burić. Od samego początku na boisku prze­ważali Koro­niarze, a Kole­jor­zowi nie pozostawało nic innego, jak skutecznie się bronić. W 12. min­u­cie gry po raz kole­jny szan­sę na gola miał Kaczar­a­va ale znów dobrze w bram­ce zachował się Burić. Kil­ka min­ut później w światło bram­ki uderzał Maciej Gajos, jed­nak pros­to w ręce Zla­tana Alom­erovi­cia. W 36. min­u­cie dośrod­kowywał Kiełb, pił­ka trafiła pod nogi Oliv­era Petra­ka, ale ten min­i­mal­nie uderzył obok słupka.

Tak jak pier­wsza połowa była dość ciekawa, to początek drugiej był nud­ny. Żad­na z ekip nie potrafiła stworzyć sobie dogod­nej sytu­acji, a co za tym idzie, strzelić gola. Zarówno Lech, jak i Korona biły głową w mur. Nie pomogła zmi­ana Mihaila Radu­ta, który wszedł za Kami­la Jóźwia­ka. Kom­plet­nie niewidoczny był Olek­siy Khoblenko. W 69. min­u­cie na prowadze­nie wys­zli gospo­darze. Goran Cvi­janović uderzał z lewego skrzy­dła sprzed pola karnego i pił­ka po rykosze­cie trafiła do bram­ki Buri­cia. Gospo­darze dążyli do zdoby­cia drugiej bram­ki w meczu, ale wynik nie uległ już zmi­an­ie. W dolic­zonym cza­sie Kole­jorz mógl wyrów­nać, ale rzu­tu karnego nie wyko­rzys­tał Gytkjaer.

Korona Kielce — Lech Poz­nań 1:0 (0:0)

Bram­ki: 69. Cvijanović

Żółte kart­ki: 39. Petrak, 45. Kiełb

Korona: Zla­tan Alom­erović — Bar­tosz Ryma­ni­ak, Radek Dejmek, Djib­ril Diaw, Ken Kallaste — Jakub Żubrows­ki, Oliv­er Petrak — Łukasz Kosakiewicz (65. Michael Gar­daws­ki), Goran Civi­janović, Jacek Kiełb — Nika Kaczarava

Lech: asmin Burić — Robert Gum­ny, Niko­la Vujadi­nović, Rafał Jan­ic­ki, Volodymyr Kostevych — Emir Dilaver, Maciej Gajos — Mario Situm, Radosław Majew­s­ki (75. Chris­t­ian Gytk­jaer), Kamil Jóźwiak (46. Mihai Radut) —  Olek­siy Khoblenko (70. Elvir Kolijić)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.