01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.7godz.56min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Korona — Lech: Niewykorzystane sytuacje się mszczą

Korona — Lech: Niewykorzystane sytuacje się mszczą

Lech Poz­nań dwukrot­nie wychodz­ił na prowadze­nie w meczu z Koroną Kielce. Nieste­ty nie udało się dowieść zwycięst­wa do ostat­niego gwiz­d­ka. Decy­du­jącą bramkę Poz­na­ni­a­cy stra­cili w 94. min­u­cie meczu.

Spotkanie rozpoczęli piłkarze Korony, ale już w 5. min­u­cie na prowadze­nie wys­zli podopieczni Macie­ja Sko­rży. W polu karnym znalazł się Kasper Hamalainen, który otrzy­mał świetne podanie od Jevitc­cia. Golańs­ki wybił piłkę pod nogi Fina, a ten z najbliżej odległoś­ci pokon­ał bramkarza gospo­darzy. Lechi­ci pos­zli za ciosem i dwie szanse miał Pawłows­ki, ale za każdym razem z tru­dem bronił Cer­ni­auskas. Stupro­cen­tową sytu­ację z 14. min­u­cie zmarnował Lovrenc­sics, który będąc sam na sam z golkiperem Korony, uderzył obok słup­ka. Chwilę później kiel­czanie wyrów­nali. Gospo­darze mieli rzut rożny, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kapo i skierował piłkę do bram­ki. W 28. min­u­cie Linet­ty dograł do Pawłowskiego, ten minął piłkarzy Korony i strza­łem przy słup­ku pokon­ał Cer­ni­auskisa. Na strzał sprzed pola karnego zde­cy­dował się Jovanović, ale piłkę nad poprzeczkę przeniósł Gos­tom­s­ki. W 41. min­u­cie głowa uderzał Łukasz Trał­ka, jed­nak fut­bolówka minęła min­i­mal­nie bramkę.

Na początku drugiej połowy z prawej strony boiska uderzał Lovrenc­sics, ale piłkę z tru­dem obronił bramkarz gospo­darzy. W 64. min­u­cie Hamalainen zmarnował świetne podanie od Pawłowskiego i na 11 metrze został zatrzy­many przez Dejm­ka. Sada­jew będąc w bard­zo dobrej sytu­acji się pogu­bił i ostate­cznie wylą­dował z piłką poza lin­ią boiska. W końców­ce reg­u­laminowanego cza­su trze­cią bramkę powin­ni zdobyć lechi­ci, jed­nak nikt nie wyko­rzys­tał dobrego poda­nia od Formel­li w polu karnym Korony. W końców­ce meczu blis­cy strze­la­nia wyrównu­jącej bram­ki byli kiel­czanie, ale czu­jnie w bram­ce zachował się Gos­tom­s­ki. W ostat­niej akcji meczu Kamil Syl­westrzak doprowadz­ił do wyrów­na­nia wyko­rzys­tu­jąc zamieszanie w polu karnym Lecha.

Korona Kielce – Lech Poz­nań 2:2 (1:2)

Bram­ki: 16. Kapo, 93. Syl­westrzak – 5. Hamalainen, 21. Pawłowski

Żółte kart­ki: 40. Jovanović — 90. Dou­glas, 92. Sadajew

Korona Kielce: Vytau­tas Cer­ni­auskas — Paweł Golańs­ki, Piotr Malar­czyk, Radek Dejmek, Kamil Syl­westrzak, Jacek Kiełb, Vlas­timir Jovanović, Van­ja Marković (75. Nabil Aank­our), Michał Jan­o­ta, Olivi­er Kapo, Siergiej Chiżniczenko (53. Prze­mysław Trytko)

Lech Poz­nań: Maciej Gos­tom­s­ki — Tomasz Kędzio­ra, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamińs­ki (77. Paulus Ara­ju­uri), Bar­ry Dou­glas, Łukasz Trał­ka, Karol Linet­ty, Ger­go Lovrenc­sics (81. Dar­iusz Formel­la), Darko Jevtić, Szy­mon Pawłows­ki, Kasper Hamalainen (70. Zaur Sadajew)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.