01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.49min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Korona — Lech: Walka na scyzoryki. Celem są trzy punkty

Korona — Lech: Walka na scyzoryki. Celem są trzy punkty

Mecz z Koroną Kielce będzie najlep­szym sprawdzianem pra­cy wyko­nanej pod­czas prz­er­wy reprezen­ta­cyjnej przez podopiecznych Macie­ja Skorży.

Zauważył to już przed meczem Daw­id Kow­nac­ki. Zna­jąc waleczność Kiel­czan wal­ki nie na noże, a scy­zo­ry­ki spodziewał się Maciej Gos­tom­s­ki. W niedzielę Lech Poz­nań zagra z Koroną Kielce. Oczy­wiś­cie każdy mecz jest ważny, ale ten może być szczegól­nie. M.in. ze wzglę­du na bard­zo intere­su­jącą sytu­ację w tabeli. Piłkarze “Kole­jorza” zaj­mu­ją dopiero 7. miejsce, ale do lid­era tracą jedynie cztery. Tabela jest spłaszc­zona i zwycięst­wo w najbliższych dwóch-trzech meczch może poz­wolić Lechowi na dołącze­nie do czołów­ki, a być może nawet jej przewodzenie.

Powodów do optymiz­mu jest wiele. Jed­nym z nich jest dobra for­ma w ostat­nim cza­sie Lecha, który wygrał z Zaw­iszą i GKS-em oraz zremisował z Legią. Słusznie zwró­cił na to uwagę tren­er Sko­rża, który dodał także, że szko­da tej prz­er­wy na reprezen­tację, bo mecz po dwu­ty­god­niowym braku gry o stawkę zawsze jest niewiadomą.

W tym cza­sie jed­nak do wal­ki o wyjś­ciowy skład Lecha wró­ciło kilku kon­tuzjowanych wcześniej zawod­ników. Wśród nich są wspom­ni­any wcześniej Kow­nac­ki i Sada­jew. Prob­lemów ze zdrowiem nie zgłaszał także Trał­ka. Sztab szkole­niowy będzie miał więc duży ból głowy, bo będzie musi­ał zrezyg­nować z kilku zawod­ników, którzy ostat­nio wys­tępowali w wyjś­ciowym składzie. Trud­no bowiem spodziewać się, że zrezygnu­je z wys­taw­ienia nom­i­nal­nego napast­ni­ka kosztem np. Hamalaine­na. Jeśli on zagra na swo­jej nom­i­nal­nej pozy­cji, to na ław­ce usiąść będzie musi­ał ktoś z trój­ki Jevtić, Linet­ty i Trał­ka. Trud­no jed­nak było sobie to wyobrażyć kilka­naś­cie dni temu.

Prob­lem z wyborem składu będzie miał także tren­er rywala Ryszard Tarasiewicz. W jego przy­pad­ku będzie to wiąza­ło się z brakiem kilku pod­sta­wowych graczy. Na prob­lem z łyd­ką narze­ka Ouat­tara, a z powodu kartek pau­zować będzie Petrov. Szkole­niowiec Korony zapowia­da, że być może od pier­wszej min­u­ty na boisku zobaczyć będzie moż­na Kapo, który latem trafił do Kielc. Do składu wró­ci także Golańs­ki, który jest czołowym defen­sorem Korony.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jaku­bik. Niedziel­ny mecz będzie pier­wszym spotkaniem Lecha, który on poprowadzi. Koronie sędziował on w połowie wrześ­nia w pier­wszym wygranym przez ten zespół meczu — prze­ci­wko Podbeskidziu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.