28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.27min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Korona-Lech: Wskoczyć do ósemki i już z niej nie wypaść

Korona-Lech: Wskoczyć do ósemki i już z niej nie wypaść

W 18. kole­jce Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce. Dla mis­trza Pol­s­ki to bard­zo ważne spotkanie w kon­tekś­cie wal­ki o pier­wszą ósemkę. 

Przed sezonem nikt by nie pomyślał, że rewela­cyjny Kole­jorz popad­nie w tak głębo­ki kryzys. Zmi­ana tren­era pomogła i odmieniła drużynę diame­tral­nie — Lech Poz­nań pod wodzą tren­era Jana Urbana w lidze jeszcze nie prze­grał. W stol­i­cy Wielkopol­s­ki wszyscy mają nadzieję, że ta pas­sa będzie podtrzy­mana także w sobot­nie popołud­nie, kiedy to mis­tr­zowie Pol­s­ki zmierzą się w Kiel­cach z tamte­jszą Koroną. Stawka jest wyso­ka — jeśli lechi­ci wygra­ją ze “Scy­zo­ra­mi” wskoczą do pier­wszej ósem­ki, bowiem oba zespoły dzieli zaled­wie jeden punkt.

W rundzie jesi­en­nej poz­na­ni­a­cy i kiel­czanie podzieli się punk­ta­mi. Przy Buł­garskiej padł bezbramkowy remis.

Korona nie imponu­je for­mą na włas­nym sta­dion­ie. Kiel­czanie roze­grali na Kol­porter Are­nie osiem meczów, z czego aż pięć zakończyło się porażką ósmej drużyny ligowej tabeli. — Korona ma więcej prob­lemów na włas­nym boisku niż na wyjaz­dach. Gra dobrze w piłkę, stwarza sobie dużo sytu­acji, ale jed­nak ma prob­le­my - ocenił rywala tren­er Jan Urban. 

W sobot­nim meczu z Koroną w Niebiesko-Białych barwach nie będzie mógł zagrać Ger­go Lovrenc­sics, którzy narze­ka na moc­ne stłucze­nie — do gry być może wró­ci na spotkanie z Piastem Gli­wice. Tren­er Urban nie będzie mógł sko­rzys­tać także z usług Dar­iusza Dud­ki (gry­pa) oraz Davi­da Hol­mana (prob­le­my żołąd­kowe). Z powodu kon­tuzji mecz z Koroną opuszczą także Keb­ba Ceesay oraz Marcin Robak. Do składu wraca nato­mi­ast Denis Thoma­l­la, który w czwartek trenował już z zespołem.

Tren­er Marcin Brosz nie będzie mógł wys­taw­ić do gry Macie­ja Wilusza. Obroń­ca do Korony został wypoży­c­zony z zespołu Lecha Poz­nań, dlat­ego ze wzglę­du na zapis w umowie nie wys­tąpi w sobot­nim star­ciu obu drużyn.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą zaled­wie 19. razy i aż dziewię­ciokrot­nie zma­gania wygry­wał Kole­jorz, Korona nad aktu­al­nym mis­trzem Pol­s­ki tri­um­fowała dwa razy. W ośmiu spotka­ni­ach obie drużyny podzieliły się punk­ta­mi. Ostat­ni raz kiel­czanie wygrali w sezonie 2013/2014. Lech na zwycięst­wo w stol­i­cy wojew­ództ­wa świę­tokrzyskiego czeka od 9 grud­nia 2012 roku. Bramkę dla “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” zdobył wów­czas Bar­tosz Ślusarski.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego Szy­mona Marcini­a­ka o 15:30 na Kol­porter Arenie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.