02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.33min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kostevych oficjalnie piłkarzem Lech Poznań!

Kostevych oficjalnie piłkarzem Lech Poznań!

Volodymyr Kostevych został nowym piłkarzem Kole­jorza. W środę 24-let­ni obroń­ca pod­pisał kon­trakt z Lechem. Z poz­nańskim klubem związał się cztero­let­nią umową obow­iązu­jącą do grud­nia 2021.

24-let­ni piłkarz jest wychowankiem UFK Lwów, a przez ostat­nie sześć lat grał w zes­pole Karpat. W barwach tego klubu roze­grał 93 mecze, w których zdobył pięć bramek. W przeszłoś­ci wys­tąpił też w spotka­ni­ach młodzieżowej reprezen­tacji Ukrainy. W kadrze nar­o­dowej zagrał sie­dem meczów.

- Jestem bard­zo szczęśli­wy z pod­pisa­nia kon­trak­tu. Dla mnie prze­jś­cie do Lecha to okaz­ja do pod­niesienia swoich umiejęt­noś­ci. Chcę grać o tro­fea, a wiem że w tym klu­bie jest to możli­we — pod­kreśla Kostevych.- Staram się grać jak nowoczes­ny skra­jny obroń­ca. Częs­to włączam się do gry ofen­sy­wnej, lubię zagry­wać piłkę w pole karne. Najważniejsze dla mnie jest dobro drużyny — mówi nowy defen­sor Lecha.

Wiceprezes Kole­jorza jest zad­owolony z tego, że na lewej stron­ie obrony ma ter­az do dys­pozy­cji dwóch równorzęd­nych zawod­ników. — Chcieliśmy mieć w zes­pole ofen­sy­wnie gra­jącego lewego obrońcę. Liczymy na to, że spełni on nasze oczeki­wa­nia. Dzię­ki temu trans­fer­owi na każdej pozy­cji mamy moc­ną rywal­iza­cję. Do zespołu dołączyło też dwóch młodych zawod­ników, czyli Puchacz i Tom­czyk. Oni też mają od kogo się uczyć. Ter­az czekamy na obóz, sparin­gi i nie może­my doczekać się star­tu roz­gry­wek — przyz­na­je wiceprezes poz­nańskiego klubu.

Nowy obroń­ca Lecha jest drugim zawod­nikiem, który trafił do Kole­jorza w zimowym oknie trans­fer­owym. Wcześniej kon­trakt z poz­nańskim klubem pod­pisał Mihai Radut. — To czy przeprowadz­imy kole­jne trans­fery jest uza­leżnione od tego czy ktoś od nas ode­jdzie. Kadra naszego zespołu jest dobrze obsad­zona, mamy na każdej pozy­cji rywal­iza­cję. Dopiero trans­fery wychodzące dają nam pole manewru. Okno trans­fer­owe jest krótkie i dynam­iczne, ale cały czas trwa. Jesteśmy przy­go­towani na to co się może wydarzyć — przyz­na­je Rutkowski.

Kostevych miał już okazję do spotka­nia się z nowy­mi kolega­mi z zespołu. Już w środę wziął udzi­ał w treningu pier­wszej drużyny Kolejorza.

Infor­ma­c­ja prasowa

Lech Poz­nań / lechpoznan.pl / fot. Adam Ciereszko

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.