07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.26min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kotorowski i Formella zostają w Lechu

Kotorowski i Formella zostają w Lechu

Krzysztof Kotorows­ki i Dar­iusz Formel­la przedłużyli kon­trakt z Lechem Poznań.

ejberempire

Jak poda­je ofic­jal­na strona, golkiper „Kole­jorza” przedłużył umowę o rok, nato­mi­ast Formel­la pod­pis złożył pod kon­trak­tem na 4 lata.

Krzyszto­fa Kotorowskiego w Poz­na­niu nie trze­ba przed­staw­iać. Jest to jeden z niewielu piłkarzy w szat­ni „Kole­jorza”, który pamię­ta zdoby­cie mis­tr­zost­wa Pol­s­ki z sezony 2009/2010. Fakt przedłuże­nia kon­trak­tu na pewno nie cieszy tylko 38-let­niego zawod­ni­ka, ale również wszys­t­kich sym­pa­tyków poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Więk­szą część sezonu, bramkarz Lecha był numerem trzy na bram­ce. Zmieniło się to dopiero po kon­tuzji Buri­cia, na którego miejsce wskoczył Maciej Gos­tom­s­ki. Od tego momen­tu Kotorows­ki jest drugim bramkarzem Lecha. Pomi­mo niewielkiej licz­by min­ut spęd­zonych na boisku w tym sezonie (630 minut/6 spotkań), Kotorows­ki jest nieoce­nioną duszą towarzyst­wa w szat­ni. Moż­na się domyślać, że to właśnie ten fakt mógł być jed­ną z najwięk­szych kart prze­tar­gowych lechity.

Dar­iusz Formel­la do Lecha przyszedł w 2012 roku z Arki Gdy­nia. Niespeł­na 20-let­ni pomoc­nik w obec­nym sezonie był głównie zmi­en­nikiem. W wyjś­ciowym składzie Formel­la wys­tąpił zaled­wie trzy razy, z ław­ki wchodz­ił 21 razy. Bramkarza prze­ci­wników zdołał pokon­ać sześ­ciokrot­nie. Pozostanie Formel­li w Lechu jest na pewno na rękę Sko­rży. Tren­er Lecha kilka­krot­nie chwal­ił młodego zawod­ni­ka. Mówiąc o pro­gre­sie w Lechu również wskazy­wał na lechitę.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.