02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.43min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kotorowski: To Maciej teraz rozdaje karty

Kotorowski: To Maciej teraz rozdaje karty

Do niedaw­na był nieza­przeczal­nym numerem 1 bram­ce Lecha Poz­nań. Od trzech meczów to jed­nak Maciej Gos­tom­s­ki wychodzi od pier­wszych min­ut na boisko. Krzysztof Kotorows­ki opowia­da o swoim zastęp­cy, cechach dobrego bramkarza i nie tylko. 

Od spotka­nia z Piastem Gli­wice to były bramkarz dru­goligowego klubu z Bytowa broni barw Kole­jorza. Do tej pory 25-let­ni golkiper spisu­je się bard­zo dobrze, bowiem nie wpuś­cił jeszcze ani jed­nej bram­ki. Co na tem­at młod­szego kole­gi twierdzi doświad­c­zony Kotorows­ki?  — Nie jestem od oce­ni­a­nia piłkarzy. Od tego jest prze­cież sztab szkole­niowy. Ale mogę się pokusić o kil­ka słów na jego tem­at. Jeśli chodzi o jego grę, to nie ma się do czego przy­czepić. Zagrał trzy spotka­nia i w żad­nym nie wpuś­cił gola. A to jest dla bramkarza najważniejsze. Idzie mu naprawdę bard­zo dobrze. Ogrom­ny sza­cunek dla niego za to. Ale z więk­szą oceną bym się jeszcze wstrzy­mał. Dajmy mu czas. Wszys­tko zależy od niego. To Maciej ter­az roz­da­je kar­ty — twierdzi “Kotor”.

Kotorows­ki wal­czy obec­nie o powrót do wyjś­ciowej “11”. Młod­szy Gos­tom­s­ki nie tak pręd­ko zamierza odd­ać miejsce w pier­wszym składzie — Oczy­wiś­cie wal­czę o powrót, ale cieszy mnie to, że dalej w składzie pojaw­ia się pol­s­ki bramkarz. Nie jestem zwolen­nikiem sprowadza­nia zawod­ników zagranicznych. Najczęś­ciej nie wnoszą oni nic nowego. Od razu zaz­naczam, że nie ataku­ję tutaj Jas­mi­na Buri­cia, bo jest on ewen­e­mentem. Jas­min w Lechu stał się kla­sowym bramkarzem. Nie ma co również ukry­wać, że moja przy­go­da z piłką już się powoli kończy. To dobrze, że między słup­ka­mi zastąpi mnie Polak — zaz­nacza.

Wcześniej “Gostek” jak maw­ia­ją o nim koledzy z drużyny wys­tępował w rez­erwach Kole­jorza, gdzie roze­grał trzy mecze. Piłkarz spraw­ia wraże­nie bard­zo pewnego swoich umiejęt­noś­ci — Bramkarz musi być pewny siebie. Jak nie będzie miał w sobie tej pewnoś­ci to nie może być dobrym bramkarzem, a tym bardziej bramkarzem Lecha. Sła­by psy­chicznie zawod­nik sobie nie poradzi. Otrzy­mał wielką szan­sę i ter­az musi ją wyko­rzys­tać. Marzył o grze w Ekstrak­lasie i ter­az to marze­nie się spełniło — pod­kreśla Kotorowski.

Czy Kotorows­ki ma jeszcze szan­sę na powrót do pier­wszego składu przy tak dobrze gra­ją­cym Gos­tom­skim? - Taki mam plan, aby wró­cić do składu. To, że straciłem miejsce w drużynie nie oznacza, że się położę i nie będę nic robił - kończy golkiper Kolejorza.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.