27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.37min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kotorowski: To Maciej teraz rozdaje karty

Kotorowski: To Maciej teraz rozdaje karty

Do niedaw­na był nieza­przeczal­nym numerem 1 bram­ce Lecha Poz­nań. Od trzech meczów to jed­nak Maciej Gos­tom­s­ki wychodzi od pier­wszych min­ut na boisko. Krzysztof Kotorows­ki opowia­da o swoim zastęp­cy, cechach dobrego bramkarza i nie tylko. 

Od spotka­nia z Piastem Gli­wice to były bramkarz dru­goligowego klubu z Bytowa broni barw Kole­jorza. Do tej pory 25-let­ni golkiper spisu­je się bard­zo dobrze, bowiem nie wpuś­cił jeszcze ani jed­nej bram­ki. Co na tem­at młod­szego kole­gi twierdzi doświad­c­zony Kotorows­ki?  — Nie jestem od oce­ni­a­nia piłkarzy. Od tego jest prze­cież sztab szkole­niowy. Ale mogę się pokusić o kil­ka słów na jego tem­at. Jeśli chodzi o jego grę, to nie ma się do czego przy­czepić. Zagrał trzy spotka­nia i w żad­nym nie wpuś­cił gola. A to jest dla bramkarza najważniejsze. Idzie mu naprawdę bard­zo dobrze. Ogrom­ny sza­cunek dla niego za to. Ale z więk­szą oceną bym się jeszcze wstrzy­mał. Dajmy mu czas. Wszys­tko zależy od niego. To Maciej ter­az roz­da­je kar­ty — twierdzi “Kotor”.

Kotorows­ki wal­czy obec­nie o powrót do wyjś­ciowej “11”. Młod­szy Gos­tom­s­ki nie tak pręd­ko zamierza odd­ać miejsce w pier­wszym składzie — Oczy­wiś­cie wal­czę o powrót, ale cieszy mnie to, że dalej w składzie pojaw­ia się pol­s­ki bramkarz. Nie jestem zwolen­nikiem sprowadza­nia zawod­ników zagranicznych. Najczęś­ciej nie wnoszą oni nic nowego. Od razu zaz­naczam, że nie ataku­ję tutaj Jas­mi­na Buri­cia, bo jest on ewen­e­mentem. Jas­min w Lechu stał się kla­sowym bramkarzem. Nie ma co również ukry­wać, że moja przy­go­da z piłką już się powoli kończy. To dobrze, że między słup­ka­mi zastąpi mnie Polak — zaz­nacza.

Wcześniej “Gostek” jak maw­ia­ją o nim koledzy z drużyny wys­tępował w rez­erwach Kole­jorza, gdzie roze­grał trzy mecze. Piłkarz spraw­ia wraże­nie bard­zo pewnego swoich umiejęt­noś­ci — Bramkarz musi być pewny siebie. Jak nie będzie miał w sobie tej pewnoś­ci to nie może być dobrym bramkarzem, a tym bardziej bramkarzem Lecha. Sła­by psy­chicznie zawod­nik sobie nie poradzi. Otrzy­mał wielką szan­sę i ter­az musi ją wyko­rzys­tać. Marzył o grze w Ekstrak­lasie i ter­az to marze­nie się spełniło — pod­kreśla Kotorowski.

Czy Kotorows­ki ma jeszcze szan­sę na powrót do pier­wszego składu przy tak dobrze gra­ją­cym Gos­tom­skim? - Taki mam plan, aby wró­cić do składu. To, że straciłem miejsce w drużynie nie oznacza, że się położę i nie będę nic robił - kończy golkiper Kolejorza.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.