01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.23min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kotorowski: Trzeba odpocząć od Wisły, dlatego…

- Być może w ostat­nim meczu zabrakło nam trochę agresy­wnoś­ci. Może powin­niśmy pokazać, kto rządzi na boisku. W piłce nożnej chodzi o to, żeby strze­lać gole, a my tego nier­o­bimy i to jest naj­gorsze — przyz­na­je Krzysztof Kotorowski.

Golkiper Lech w drugiej połowie wtorkowego meczu nabaw­ił się drob­ne­go urazu, lecz mimo to dograł do koń­ca spotka­nia. - Palec jest spuch­nię­ty, nie ma zła­ma­nia. Będę gotowy do gry - zapewnia.

Kotor” cieszy się z tego, że mimo iż we wtorek znów zagra­ją z Wisłą, to ter­az czeka ich mecz z Jagiel­lonią. – Trze­ba odpocząć od Wisły, dlat­ego wczo­raj nawet zmaza­łem jej skład, star­czy już. Ter­az najważniejsza jest Jagiel­lonia i jeszcze spoko­j­na regen­er­ac­ja do tego meczu. Od dzisi­aj pełną parą przy­go­towu­je­my się do tego meczu. Będziemy oglą­dali jeszcze skró­ty. Jedziemy po zwycięst­wo – deklaru­je bramkarz „Kole­jorza”.

Przyz­na­je, że nie wie za bard­zo, czego się po „Jadze” spodziewać. - Nie oglą­dałem jej w tej rundzie. Wiem, że zmie­nili tren­era, ale to chy­ba nie pomogło. Wiem, że gra tam nasz dobry kole­ga, Tomasz Bandrows­ki, świet­ny piłkarz. Wiem, że mają świet­ny atak, Frankows­ki i Rasi­ak, którzy umieją grać w piłkę. Tego będziemy musieli się wys­trze­gać, ale będę mądrze­jszy po anal­izie — mówi.

Krzysztof Kotorows­ki nie przekreśla jeszcze szans Lecha na awans do europe­js­kich pucharów. — Nadal jesteśmy wstanie coś ugrać. Ciężko będzie zdobyć mis­tr­zost­wo, ale puchary jak najbardziej są w naszym zasięgu. Mamy zaległy mecz z Górnikiem i dokładam, choć oczy­wiś­cie nie moż­na dzielić skóry na niedźwiedzi, ale ja dokładam trzy punk­ty. Zbliżamy się do czołów­ki, wygry­wamy, bo nam zwycięst­wa są potrzeb­ne — pod­kreśla bramkarz.

W jego opinii Lech musi nie tylko zacząć zdoby­wać punk­ty, ale robić to efek­town­ie. Nie ułatwia sprawy jed­nak murawa na sta­dion­ie przy Buł­garskiej. — Ja wiem, że drużyny, które do nas przy­jeżdża­ją mają takie same warun­ki, ale to od nas wyma­ga się fajnych zagrań, gry kom­bi­na­cyjnej i do przo­du. To boisko nieste­ty temu nie sprzy­ja. U mnie na Plewiskach jest 100 razy lep­sze, niż tutaj. Ta pły­ta jest katas­tro­fal­na — twierdzi „Kotor”.

Prob­le­mem drużyny jest przede wszys­tkim skuteczność, a w zasadzie jej brak. – Pewnie, że się martwię tym, jesteśmy jed­noś­cią, choć nie odpowiadam za strze­lanie bramek. My potrafimy strze­lać, a jestem przeko­nany, że jak jed­na wpad­nie, to kole­jne już polecą — zauważa. — Tren­er nas moty­wu­je, mamy więcej sportowej złoś­ci, jesteśmy nabu­zowani, choć nie zawsze to jeszcze wychodzi. Gramy agresy­wniej i to zacznie przynosić skut­ki — kończy Kotorowski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.