07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.50min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Czuję się winny porażki

Kownacki: Czuję się winny porażki

Strz­elec jedynej bram­ki w piątkowym spotka­niu, Daw­id Kow­nac­ki przy­godą z piłką nożną zaczął w rodzin­nym Gor­zowie Wielkopol­skim, gdzie grał dwa lata. – Swo­ją przy­godę z piłką zacząłem w Gor­zowie Wielkopol­skim. Tam grałem dwa lata. Tata zaprowadz­ił mnie na tren­ing, sam cza­sem grał w piłkę w niższych lig­ach. Potem przeprowadzil­iśmy się do Poz­na­nia, poszedłem na pier­wszy tren­ing do Lecha, a tydzień później zagrałem w pier­wszym meczu i moż­na powiedzieć, ze jestem wychowankiem tego klubu.

Dzię­ki zdobytej w piątek bram­ce Kow­nac­ki został najmłod­szym strzel­cem w his­torii klubu. Jed­nak jak przyz­na­je, wcale go to nie cieszy się z pre­mierowego trafienia. – Nie mogę się cieszyć z tej bram­ki, bo jaki był wynik każdy wie. Miło jed­nak, że to był pier­wszy gol w ekstrak­lasie. Cieszy mnie, że jestem najmłod­szym strzel­cem Lecha i w pewien sposób mnie to moty­wu­je do dal­szej pracy.

Od meczu z „Por­tow­ca­mi” minęły już trzy dni, a lechi­ci nadal nie wiedzą, dlaczego tak wysoko prze­grali w Szczecinie –  Nie wiado­mo w czym się pomylil­iśmy, może­my jedynie przeprosić. Sami do koń­ca nie wiemy co się stało. Jesteśmy w trak­cie wycią­ga wniosków. W meczu z Piastem musimy zamazać plamę.

W piątkowym spotka­niu na boisku najlep­szy był młody napast­nik, jed­nak sam nie uważa, że zasługu­je na jakiekol­wiek pochwały. — Wszyscy wygry­wamy, wszyscy prze­gry­wamy i czu­ję się też win­ny poraż­ki. Prze­gral­iśmy bard­zo wysoko, już nie pamię­tam kiedy Lech prze­grał tak wysoko. Cała druży­na bierze tę winą na siebie. Nieważne czy ja strzeliłem gola, czy pokaza­łem się z dobrej strony to cały zespół przegrał.

Kow­nac­ki otrzy­mał powołanie do kadry U‑17, która w dni­ach 27.02 – 2.03 odbędzie zgrupowanie, a 4. i 6.03 roze­gra towarzyskie mecze z reprezen­tacją Ser­bii. Mar­iusz Rumak na szczęś­cie będzie mógł liczyć na młodego piłkarza w star­ciu z Piastem Gli­wice. — Zosta­ję w Poz­na­niu na mecz z Piastem, a na reprezen­tację dojadę w niedzielę – komen­tu­je tę sytu­ację Kownacki

O miano drugiego napast­ni­ka „Kow­naś” rywal­izu­je z Dar­iuszem Formel­lą. Czy dzię­ki strzelonej bram­ce w ekstrak­lasie czu­je się bliżej wyjś­ciowej jede­nast­ki? – Nie, nie czu­ję się bliżej. Mamy z Dark­iem bard­zo dobre relac­je. Przed meczem nie ma między nami żad­nych kon­flik­tów. Tren­er decy­du­je czy zagram ja czy Darek – kończy Kownacki

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.