27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.20godz.28min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Każde zwycięstwo nas napędza

Kownacki: Każde zwycięstwo nas napędza

Jutrze­jszy mecz z FC Basel może być ostat­nim spotkaniem Lecha w tym sezonie w europe­js­kich pucharach. Będzie to dobra okaz­ja, by pokazać się po raz kole­jny całej Europie – Patrzy na to cała Europa gramy, bo gramy z dobrym klubem, który wys­tępował w LM. Odnosi sukcesy i dla nas to jest bard­zo ważny mecz. Moż­na się pokazać w takim meczu, ale liczy się druży­na. Indy­wid­u­al­noś­ci idą na bok – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji Daw­id Kownacki.

Aby awan­sować dalej Lech musi wygrać swo­je spotkanie oraz liczyć na Bele­nens­es, które wygra z Fiorentiną – Szko­da, że nie wszys­tko zależy od nas. My musimy wygrać i Bele­nens­es też musi wygrać. To trudne zadanie, ale póki jest szansa, to gramy o zwycięst­wo. Fajnie gdy­byśmy wygrali, a tamten mecz ułożył­by się po naszej myśli. Musimy być moc­no skon­cen­trowani i do ostat­niej min­u­ty wal­czyć o zwycięst­wo, bo tylko to nas intere­su­je. Jesteśmy dobrze nastaw­ieni, nie intere­su­je nas nic innego jak zwycięst­wo. Chce­my wygrać dla siebie i kibiców. Wierzę, że to będzie dobre spotkanie z korzyst­nym wynikiem dla nas.

Z drużyną ze Szwa­j­carii Kole­jorz w tym sezonie rywal­i­zował już trzykrot­nie. Za każdym razem z boiska poz­na­ni­a­cy schodzili jed­nak poko­nani – Gral­iśmy z nimi już trzy razy i ani razu nie udało nam się wygrać. Już nie jeden raz anal­i­zowal­iśmy tego rywala. Znamy ich dobrze, ale wszys­tko zależy od nas. Jeden błąd może oznaczać stratę gola. Przede wszys­tkim kon­cen­trac­ja i zaangażowanie.

W poprzed­nich meczach tren­er Jan Urban miał prob­lem z napast­nika­mi. Ter­az Kow­naś po kon­tuzji wró­cił do zdrowia i jak sam przyz­na­je, jest gotowy do gry co trzy dni – Czu­ję się dobrze, bo ta ostat­nia kon­tuz­ja trwała około miesią­ca. Dobrze ten okres przepra­cow­ałem i nie mam żad­nych prob­lemów by wytrzy­mać  90 min­ut na boisku. Uważam, że jestem gotowy by grac co3 dni i być dobrze przy­go­towany – twierdzi Dawid.

dawid kownacki

Wyda­je się, że nie ma już śladu po kryzysie, który tak niedawno dopadł mis­trzów Pol­s­ki. Są wynik, jest i dobra atmos­fera w zes­pole – Każde zwycięst­wo nas napędza, atmos­fera jest coraz lep­sza. Wygral­iśmy kil­ka meczów z rzę­du, cały czas trzy­mamy się razem. Nie było czegoś takiego, że po porażkach każdy z nas przezy­wał je osob­no. Zwycięst­wa i poraż­ki przeży­wamy razem – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.