02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.47min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Najważniejsze są zwycięstwa

Kownacki: Najważniejsze są zwycięstwa

Daw­id Kow­nac­ki opowia­da o grze w ekstrak­lasie, rywal­iza­cji z Dar­iuszem Formel­lą oraz o następ­nym meczu z Pogo­nią Szczecin

Daw­id Kow­nac­ki debi­ut w pier­wszym zes­pole Kole­jorza zal­iczył w zeszłym roku, w grud­niu, w meczu z Wisłą Kraków. Wtedy na placu gry pojaw­ił się na ostat­nie kil­ka min­ut. – Zado­mow­iłem się już w tej drużynie, czu­ję się już jej pełno­prawnym zawod­nikiem. Wal­czę o to, żeby dostawać więcej szans na boiskach ekstrak­lasy – powiedzi­ał młody napast­nik. – To była ostat­nia min­u­ta i myślę że to była taka zmi­ana na czas, ale byłem przy­go­towany i liczyłem, że wejdę, jed­nak byłem trochę zaskoc­zony – komen­tu­je swój wys­tęp w ostat­nim meczu ze Śląskiem Wrocław.

Odkąd z drużyną rez­erw trenu­je Bar­tosz Ślusars­ki tren­er Mar­iusz Rumak do dys­pozy­cji ma jed­nego doświad­c­zonego napast­ni­ka jakim jest Łukasz Teodor­czyk. Czy w tym wypad­ku zarówno Kow­nac­ki jak i Formel­la mają więcej szans na grę? – Musimy się starać na każdym treningu i pokazać tren­erowi, że może na nas staw­iać. Jeżeli to pokaże­my, może­my zagoś­cić w składzie na dłużej i zal­iczać więcej min­ut w ekstraklasie.

Mimo, że Kow­nac­ki i Formel­la rywal­izu­ją o miejsce w składzie, na co dzień są dobry­mi kolega­mi, a na zgrupowa­ni­ach dzielą ze sobą pokój. – Tu nie ma aż takiej rywal­iza­cji, że ktoś komuś rzu­ca kłody pod nogi. To jest rywal­iza­c­ja tylko na boisku, pokazanie umiejęt­noś­ci. Kto bardziej zasłużył ten ma szan­sę na grę. Wybiera tren­er, a my z tego powodu nie mamy żad­nych spięć ze sobą.

W meczu z Pogo­nią nie zagra Łukasz Teodor­czyk, który pauzu­je za kart­ki. Tren­er Rumak być może znowu postawi na Kaspra Hamalaine­na, a być może da szan­sę, które­muś młode­mu piłkar­zowi. – Nie wiem jaką ma tren­er kon­cepcję na ten mecz. Ja jestem cały czas gotowy, przy­go­towany by wyjść w pier­wszym składzie i na to liczę.

Czy staw­ia­jąc w piątek na Hamalaine­na w roli napast­ni­ka szkole­niowiec Kole­jorza daje znak Kow­nack­iemu i Formel­li, że są za młodzi by wziąć na siebie ciężar zdoby­wa­nia bramek? – Jeżeli tren­er uważa, że Kasper da więk­szą jakość drużynie na tej pozy­cji niż ja czy Darek to niech tak będzie. Najważniejsze są zwycięst­wa, ale fakt, nie mamy jeszcze takiego doświad­czenia, musimy go nabier­ać. Wiado­mo, że łat­wo jest kogoś rzu­cić na głęboką wodę, ale trud­no się na tej głębok­iej wodzie utrzy­mać i myślę, ze tren­er wie o robi i rozważnie nas wprowadza do gry.

W piątkowym meczu w zes­pole Pogo­ni Szczecin zabraknie dwóch pod­sta­wowych obrońców, którzy również muszą pau­zować z powodu nad­mi­aru żół­tych kartek. – Meczu nie oglą­dałem ale słysza­łem, że to było ciekawe spotkanie. Nie znam sytu­acji kadrowej Pogo­ni. Ja nie patrzę kto jest po drugiej stron­ie boiska. Trze­ba robić to, co się umie najlepiej – zakończył Kownacki

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.