06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.1min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Nie popadajmy w samozachwyt

Kownacki: Nie popadajmy w samozachwyt

W drugim meczu na wios­nę Kole­jorz tri­um­fował 3:0 i po raz dru­gi na listę strzel­ców wpisał się Daw­id Kow­nac­ki. Młody napast­nik Kole­jorza ustal­ił wynik spotka­nia dobi­ja­jąc strzał Szy­mona Pawłowskiego.

Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa zach­wyca na wios­nę. Lechi­ci wygrali dwa mecze, strze­la­jąc sześć goli, nie tracąc ani jed­nego, a do siat­ki trafi­ało czterech piłkarzy. — Bard­zo dobrze gramy, bo drużynowo. Sześć goli na zero z tyłu i gonimy czołówkę. Odro­bil­iśmy dwa punk­ty i taki jest nasz cel. Najpierw gonić, a potem wysunąć się na prowadze­nie. Na razie jest fajnie, ale nie ma popada­jmy w samozach­wyt. Trze­ba ciężej pra­cow­ać, bo ter­az każdy na mecze z nami będzie się pod­wójnie moty­wował — mówił po sobot­nim meczu napast­nik Kolejorza. 

Sam Kow­nac­ki mógł w meczu z gli­wiczana­mi strzelić jeszcze dwie bram­ki. Wpierw jed­nak piłkę z lini bramkowej wybił Radosław Muraws­ki, a później na drodze do siat­ki stanął słu­pek. - Obie te sytu­acje były dobre, ale chy­ba ta pier­wsza lep­sza. Ken­di ide­al­nie mnie znalazł w polu karnym, uderzyłem w środek, ale nie wpadło. Może gdy­bym skierował piłkę nieco w bok padł­by gol. Czułem, że będe miał kole­jne sytacu­je. Strzeliłem potem gola i cieszę się, że pomogłem drużynie. 

W sobotne pod­wójne powody do świę­towa­nia miał Jas­min Burić. Boś­ni­ak wskoczył do bram­ki z powodu kon­tuzji Matusa  Put­nock­iego, zachował czyste kon­to, a potem mógł świę­tować swo­je trzy­dzi­este urodziny. — Atmos­fera w zes­pole jest bard­zo ważne i każdy o tym wie. Tym­bardziej jeśli wygry­wa się w taki sposób i nie traci się goli. Jasiu miał urodziny, trze­ba było zaśpiewać mu “Sto lat”, taki mamy zwyczaj. To juz taka nasza leg­en­da w klu­bie i trze­ba to ucz­cić — kończy Kownaś.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.