02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.39min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Niedzielny mecz przeciwko Legii to był wypadek przy pracy

Kownacki: Niedzielny mecz przeciwko Legii to był wypadek przy pracy

Już w sobotę lechi­ci roze­gra­ją kole­jne spotkanie w Lot­to Ekstrak­lasie. Ich rywalem będzie beni­aminek z Płoc­ka, z którym jesienią w Poz­na­niu Kole­jorz wygrał 2:0.

Wciąż nie milkną echa poraż­ki z warsza­wską Legią. Cho­ci­aż podopieczni tren­era Bjel­i­cy prowadi­zli 1:0 w 84. min­u­cie, to ostate­cznie zes­zli z murawy poko­nani. — Niełat­wo prze­traw­ić nam porażkę prze­ci­wko Legii, jed­nak musimy o tym zapom­nieć.  To co było się nie odstanie. Może­my jedynie wyciągnąć wnios­ki. Ter­az przed nami spotkanie prze­ci­wko Wiśle Płock na wyjeździe i naszym zadaniem jest w nim zwyciężyć — mówi Daw­id Kow­nac­ki. — Ogól­nie patrząc na całok­sz­tałt tego spotka­nia to zagral­iśmy dobry mecz. Przewyższa­l­iśmy ich na pewno wolą wal­ki, bo tego nam nie brakowało i wygry­wal­iśmy każdą stykową piłkę. W pier­wszej połowie trochę zabrakło nam, by strzelić bramkę, lecz udało się to w drugiej połowie i tym bardziej szko­da, że nie udało się tego utrzymać.

W czterech ostat­nich meczach Kole­jorz wygrał tylko raz. Udało się w rewanżowym meczu Pucharu Pol­s­ki z Pogo­nią Szczecin. Z Górnikiem Łęcz­na oraz Wisłą Kraków Lech zremisował 0:0. — Patrząc na zdoby­cze punk­towe w ostat­nich spotka­ni­ach moż­na powiedzieć, że dopadła nas słab­sza for­ma. Mamy jeszcze przed sobą ważne 9 meczów. Po podziale punk­tów prak­ty­cznie wszys­tko zacznie się od nowa. Nie ma się co zas­tanaw­iać czy jesteśmy w kryzysie czy nie. Pozosta­je nam robić swo­je i pra­cow­ać jeszcze ciężej. Musimy wygrać kole­jne spotkanie, co na pewno poz­woli nam zapom­nieć o tym co się zdarzyło. Trze­ba wyjść naład­owanym i pokazać, że ten niedziel­ny mecz prze­ci­wko Legii to był wypadek przy pra­cy. Musimy być w dal­szym ciągu w grze o mis­tr­zost­wo Polski.

Kole­jnym rywalem Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy będzie Wisła Płock, która jak na beni­amin­ka radzi sobie całkiem nieźle, a dla Kow­na­sia będzie to pier­wszy mecz w Płocku w kari­erze. - Jestem w Lechu czwarty rok i przyjdzie mi się pier­wszy raz zmierzyć z Wisłą w Płocku. Jest to dobry prze­ci­wnik, który gra o swo­je cele, czyli awans do czołowej „8”. Obec­nie się w niej zna­j­du­ją więc na pewno się przed nami nie położą. Każ­da druży­na będzie grała o coś i nie będzie żad­nego odpuszcza­nia. Wyjdziemy zmo­ty­wowani i chce­my przy­wieźć 3 punk­ty - zapew­nia napast­nik Kolejorza.

Co ciekawe, Lechowi jeszcze nigdy nie udało się wygrać na tere­nie Wisły i piątkowe spotka­nia będzie ide­al­ną okazją, by to zmienić. — To, że Lech nigdy nie wygrał w Płocku to jest his­to­ria, a naszym zadaniem jest pisać nową. Tym bardziej trze­ba zwyciężyć i to przeła­mać. W tym sezonie już pokaza­l­iśmy, że tam gdzie grało nam się do tej pory trud­no to potrafimy wygry­wać. Nie ma to dla nas jed­nak znaczenia. Ważniejsze, by przeła­mać się w lidze i zdobyć kom­plet punktów.

Obec­nie Lech pla­su­je się na czwartym miejs­cu w tabeli, tra­cać do trze­ciej Lechii zaled­wie oczko, a do lid­eru­jącej Jagiel­lonii sześć punk­tów. — Podzi­ał punk­tów to sytu­ac­ja do dużej polemi­ki. Dla drużyn, które gonią czołówkę jest to korzystne, a dla zespołów, które ucieka­ją ten podzi­ał jest krzy­wdzą­cy. Nigdy nie będzie to wszys­tkim odpowiadało. Nie jest to jed­nak pier­wszy sezon, kiedy gramy tym sys­te­mem. Dzi­wi mnie to, że dalej moż­na słyszeć negaty­wne głosy doty­czące tej reformy. Było dużo cza­su, żeby się do tego przy­go­tować. Dla mnie nie ma ona jed­nak znaczenia — jest więcej spotkań, co dla nas piłkarzy jest fajne. W naszej sytu­acji jest to 7 meczów z druży­na­mi z górnej połów­ki, a więc spotka­nia na dobrym poziomie — kończy Kow­naś.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.