02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.13min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Rywalizacja nas napędza

Kownacki: Rywalizacja nas napędza

Daw­id Kow­nac­ki wys­tąpił w reprezen­tacji do lat 21 i zagrał wczo­raj prze­ci­wko Czarnogórze, wpisu­jac się na listę strzel­ców, a także asys­tował przy trafie­niu Dar­iusza Formelli.

Wczo­raj podopieczni tren­era Marci­na Dorny rywal­i­zowali z Czarnogór­ca­mi i wygrali aż 6:0. – Czarnogór­cy na pewno popełnili swo­je błędy, a my je wyko­rzys­tal­iśmy. Cza­sem to jest sztu­ka, bo nie zawsze to wychodzi. Wresz­cie skuteczność była tak, jak powin­na być. Tego zabrakło nam w Byd­goszczy, ale ważne, że zagral­iśmy na zero z tyłu – mówi Kownaś.

- Dobrze czułem się na boisku. Dla mnie to duma, że mogę zagrać w reprezen­tacji. To dla nas duże wyróżnie­nie, że może­my grać dla kra­ju i szykować się mis­tr­zostw Europy.

We wczo­ra­jszym meczu na muraw­ie pojaw­iło się czterech lechitów, którzy zdobyli połowę bramek. Oprócz Daw­i­da dwa razy do siat­ki trafi­ał Darek Formel­la. – Widzi­ałem, że Darek bieg­nie i to było nat­u­ralne, że zagrałem do niego, bo miał przed sobą pustą bramkę. Fajnie, że strzelił. Cieszę się z tego. Musimy sobie poma­gać na boisku, bo gramy dla dobra reprezen­tacji, a nie na włas­ny rachunek – tłu­maczy napastnik.

Oprócz niego i Dar­ka na listę strzel­ców wpisał się Mar­iusz Stępińs­ki, Krzysztof Piątek oraz Adam Buk­sa, a więc pozostała trój­ka napast­ników. – Lep­iej, że rywal­iza­c­ja w ataku jest duża. Tren­er może mieć ból głowy na kogo postaw­ić, ale to cieszy, że ma wielu zawod­ników do gry. Ta rywal­iza­c­ja nas napędza, a dzię­ki temu druży­na i my sta­je­my się lep­si. Przy­go­towu­je­my się do mis­tr­zostw Europy, a ta rywal­iza­c­ja jest nam potrzebna.

Czy wobec kon­tuzji Nic­ki Bille, a dobrej gry w reprezen­tacji Kow­nac­ki może liczyć na reg­u­larną grę w klu­bie? – Wiem, że dzię­ki dobrym wys­tępom w klu­bie dosta­je powołanie, a dzię­ki dobrym mec­zom w kadrze mogę wywal­czyć sobie lep­szą pozy­cję w klu­bie. Zobaczymy jed­nak jak będzie i jak na to zap­a­tru­je się nasz tren­er. Ja cieszę się, że w końcu strzeliłem bramkę, przeła­małem się po długim okre­sie cza­su i bard­zo mnie to cieszy – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.