01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
7dn.10godz.4min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Strzelanie goli mam we krwi

Kownacki: Strzelanie goli mam we krwi

Już jutro lechi­ci zmierzą się z Pogo­nią Szczecin na wyjeździe. W zeszłym poz­ni­a­cy prze­grali z Por­tow­ca­mi 1:5, a hon­orowego gola, na dodatek pier­wszego w lidze strzelił Daw­id Kownacki.

-Przed sobot­nim meczem z Pogo­nią wracam myśla­mi do poraż­ki z zeszłego sezonu i mojej pier­wszej bram­ki w seniorskiej piłce. Do Szczeci­na jedziemy po trzy punk­ty i z trze­ma punk­ta­mi trze­ba wró­cić — mówił na dzisiejszej kon­fer­encji pra­sowej młody napastnik.

Ból głowy przy usta­la­niu składu będzie miał na pewno tren­er Sko­rża, który na szpicy może wys­taw­ić Kow­nack­iego, Sada­je­wa, albo wraca­jącego po kon­tuzi Ubi­pari­pa - Jestem zawod­nikiem ofen­sy­wnym i mogę grać zarówno na skrzy­dle, jak i twarzą do bram­ki, a wtedy może­my stwarzać kom­bi­na­cyjne akc­je. Jestem napast­nikiem i strze­lanie goli mam we krwi. W końcu muszę zacząć strze­lać i wiek tu nie ma żad­nego znaczenia. Tego się ode mnie wyma­ga, bo prze­cież gram w Lechu, klu­bie z wielki­mi ambicjami.

W prz­er­wie zimowej lechi­ci roze­grali dużo meczów sparingowych, które miały ich przy­go­tować do cięz­kich bojów w ekstrak­lasie — Duża ilość roze­granych spar­ingów jest bard­zo pomoc­na. Może­my wtedy przećwiczyć różne frag­men­ty gry, które wyko­rzys­tu­je­my w meczach ligowych. Ja czu­ję się dobrze przy­go­towany i mam nadzieję, że pokażę to w najbliższych meczach. Dobrze przepra­cow­ałem cały okres przy­go­towaw­czy. Zdobyłem 4 bram­ki i co najważniejsze, udało się uniknąć kontuzji.

Nie mogło zabraknąć pyta­nia na tem­at wyzwa­nia, którego pod­jął się młody lechi­ta, a chodzi tu o akcję #DychaKow­na­sia — Jeśli strzelę 10 bramek i zwyciężę w wyzwa­niu, które przyjąłem od kibi­ca na Twit­terze, pieniądze zostaną przez­nac­zone na chorą Wik­torię Tomaszewską. Wik­to­ria jest córką Woj­ciecha Tomaszewskiego, u którego trenowałem przez 7 lat. Tren­er potrze­bu­je pomo­cy i bard­zo chcę go wesprzeć — kończy Kow­nac­ki.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.