02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.8godz.20min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Wiemy jaka jest nasza liga i tutaj jeszcze wszystko się może zdarzyć

Kownacki: Wiemy jaka jest nasza liga i tutaj jeszcze wszystko się może zdarzyć

Po ostat­niej ligowej porażce przy Łazienkowskiej w powi­etrzu nadal czuć jej zapach. Aktu­al­nie Kole­jorz wraz z Jagiel­lonią oraz Lechią zna­j­du­ją się w tabeli dwa “ocz­ka” za lid­eru­jącą Legią.

Środowy mecz pokazał, jak ciężko Lechowi było grać prze­ci­wko dobrze zor­ga­ni­zowane­mu rywalowi. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pokaza­li niewiele ciekawych akcji oraz odd­ali zaled­wie jeden cel­ny strzał przez 90 min­ut.- To nie jest tak, że my nie stwarza­my sobie sytu­acji w każdym meczu. Z Legią prze­gral­iśmy zasłuże­nie. Trze­ba wyciągnąć wnios­ki, bo pozostały trzy mecze, a więc 9 punk­tów do zdoby­cia. Wiemy jaka jest nasza liga i tutaj jeszcze wszys­tko się może zdarzyć. Musimy wygrać nad­chodzące spotka­nia, a na koniec sezonu zobaczymy co nam to da. Na początku meczu gral­iśmy dużo górny­mi piłka­mi i trze­ba było wal­czyć w powi­etrzu. Taki jest jed­nak ten sport. Gdy przeszedłem na skrzy­dło musi­ałem się wracać do obrony i to wpły­wa na moje zmęcze­nie. Chci­ałem dać z siebie wszys­tko co mogłem, by pokazać, że zarówno druży­na jak i tren­er mogą na mnie liczyć. Nie do koń­ca jestem zad­owolony ze swo­jej gry, lecz nie mogę się załamy­wać i od jutra iść nową drogą - ocenił to spotkanie wychowanek Kole­jorza, Daw­id Kow­nac­ki. - Być może atakowal­iśmy zbyt małą liczbą zawod­ników. Ciężko mi to jed­nak ocenić. W pier­wszej połowie było kil­ka dośrod­kowań, lecz zazwyczaj byłem sam w polu karnym i trud­no jest wtedy zdobyć gola. Brakowało nas pod bramką Legii - dodał.

Ter­az przed Kole­jorzem trzy kluc­zowe spotka­nia kole­jno z Lechią, Wisłą Kraków oraz Jagiel­lonią. - Spotkanie z Lechią będzie istotne. Mamy tyle samo punk­tów i wygrana w niedzielę zde­cy­dowanie przy­bliży nas do pucharów. Jest to nasz pier­wszy i najbliższy cel - deklaru­je młody zawodnik.

Chcąc wal­czyć o najwyższe cele lechi­ci muszą zacząć punk­tować z druży­na­mi z czołów­ki. Do tej pory tego braku­je i może to być ele­ment, który zaważy na tytule mis­tr­zowskim. - Rzeczy­wiś­cie w tym spotka­niu byliśmy słab­si i Legia wygrała zasłuże­nie. Poprzed­nie mecze z druży­na­mi z czołów­ki roz­gry­wal­iśmy w dobrym sty­lu i częs­to pech i nie­fart decy­dował o koń­cowym niepowodze­niu. Nie jesteśmy drużyną, która się lep­iej czu­je bez pił­ki. My chce­my prowadz­ić grę, jed­nak w tym meczu prze­ci­wnik na tyle nam tylko poz­wolił  — zakończył swo­ją wypowiedź Kownacki.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.