27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.39min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Wierzę, że odrobimy stratę do Legii

Kownacki: Wierzę, że odrobimy stratę do Legii

Lechi­ci zremisowali w niedzielne popołud­nie z kielecką Koroną 1:1 i nie zdołali awan­sować na fotel lid­era Ekstrak­lasy – Gral­iśmy o trzy punk­ty jak w każdym meczu, ale się nie udało. Zdobyliśmy punkt i odro­bil­iśmy nieco stratę do Legii. Wszys­tko jest w naszych nogach i to jest kwes­t­ia jed­nego meczu. Fajnie by było zająć to pier­wsze miejsce w rundzie zasad­niczej i mieć kom­fort gra­nia przy włas­nej pub­licznoś­ci w meczu z Legią – przyz­na­je Daw­id Kownacki

Do koń­ca sezonu zasad­niczego zostały trzy kole­j­ki i nie wszys­tko jest jeszcze stra­cone – To jest tak naprawdę kwes­t­ia jed­nego meczu i wierzę, że odro­bimy tę stratę. Legia ma ter­az cięż­ki mecz z Zaw­iszą, który jest w fenom­e­nal­nej formie, mają sześć meczów wygranych. Na pewno będzie dla nas jeszcze okaz­ja, by skoczyć na fotel lidera.

Lechowi w tym sezonie Korona ewident­nie nie leży. W Kiel­cach mecz zakończył się również remisem – Zagral­iśmy trochę słab­szy mecz, na pewno nie wyglą­dało to tak, jak sobie zakładal­iśmy. Widać było też trochę to zmęcze­nie Pucharem Pol­s­ki. Korona pokaza­ła, że potrafi grać w piłkę, bo to był zupełnie inny mecz, niż ten w Kiel­cach, gdzie grali długie pił­ki i nastaw­iali się na stałe frag­men­ty gry. Ter­az przeprowadzili dużo skład­nych akcji, jak cho­ci­aż­by ten gol, którego nam strzelili – chwali rywali Kownaś.

W meczu z kielecką ekipą młody napast­nik na boisku pojaw­ił się dopiero po prz­er­wie i mógł kil­ka razy wpisać się na listę strzel­ców – Roz­maw­iałem z trenerem przed meczem i powiedzi­ał mi, że musi pamię­tać, że jestem jeszcze młodym zawod­nikiem i nie może mnie przysłowiowo „zajechać”, bo dużo do tego nie potrze­ba. Miałem tego przykład, gdy co chwilę jeźdz­iłem na kadrę, wracałem do klubu i zaraz dopadała mnie jakaś kon­tuz­ja. Dostałem 45 min­ut od tren­era i wchodz­iłem na boisko z myślą, by rozruszać ten mecz, czy strzelić bramkę.

Ter­az przed podopieczny­mi Macie­ja Sko­rży tydzień spoko­jnego treningu, bez pucharowych meczów w środ­ku tygod­nia – Przede wszys­tkim będzie czas, by odpocząć, zre­gen­erować siły, bo tego mieliśmy ostat­nio mało. Ter­az już te trzy kole­j­ki będą prze­b­ie­gać nor­mal­nym mikro­cyk­lem, gdzie będziemy tremować cały tydzień. Na pewno to jest jakieś ułatwie­nie, bo jak grasz co trzy dni to nie ma tak naprawdę cza­su na regenerację.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.