Kownacki: Własna publiczność da nam dodatkowego kopa

Kownacki: Własna publiczność da nam dodatkowego kopa

- Mecz z Legią to coś więcej niż spotkanie o trzy punk­ty, ale nie moż­na siebie samego stre­sować – przyz­nał przed spotkaniem z Legią Warsza­wa Daw­id Kownacki.

Kole­jorz ma sześć punk­tów star­ty do „Wojskowych”. Dla obu drużyn będzie to jed­no z kluc­zowych spotkań tej wiosny.

-  To kole­jny mecz o bard­zo ważne punk­ty, które mogą nas zbliżyć do upragnionego mis­tr­zost­wa Pol­s­ki – zaz­naczył „Kow­naś”.

Spotkanie Lecha z Legią elek­tryzu­ją całą Pol­ską. Obie drużyny od kilku lat rywal­izu­ją ze sobą o najwyższe tro­fea. Kluczem do sukce­su mogą być detale.

- Myślę, że względy tak­ty­czne będą decy­du­jące. O zaan­gażowa­niu nie ma co mówić, bo musi być ono w każdym spotka­niu na 100%, ale na pewno włas­na pub­liczność da nam dodatkowego kopa – przyz­nał Kow­nac­ki. — Musimy się wys­trze­gać błędów. Jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie to jestem przeko­nany, że to spotkanie wygramy – dodał.

W środę Lech rywal­i­zował w ćwierć­fi­nale Pucharu Pol­s­ki ze Zniczem Pruszków. W spotka­niu wys­tąpili zawod­ni­cy, którzy w poprzed­nich meczach grali niewiele.

- W meczu ze Zniczem szan­sę do gry dostali zawod­ni­cy rez­er­wowi, którzy w poprzed­nich spotka­ni­ach grali mniej. Dzię­ki temu mogliśmy się pokazać tren­erowi i mogliśmy dać mu argu­ment na to, że by na nas staw­iał w kole­jnych spotka­ni­ach – ocenił 18-latek. — My siebie znamy i wiemy jak każdy gra. Nie ma mowy o tym, że my siebie nie rozu­miemy na boisku. Trenu­je­my ze sobą, znamy się. To nie jest tak, że wzięliśmy kogoś z uli­cy – dodał.

Mecz ze Zniczem był dla lechitów doskon­ałą przeprawą przed poty­czką z Legią Warsza­wa. Niedziele star­cie na szy­cie Ekstrak­lasy będzie to zupełnie inne spotkanie.

- Będzie to mecz otwarty, obie drużyny są nastaw­ione na grę ofen­sy­wną. O wyniku zade­cy­du­ją detale i względy tak­ty­czne. Zarówno my potrafimy wyko­rzysty­wać błędy Legii i zapewne oni będą potrafili wyko­rzys­tać nasze – powiedzi­ał Kow­nac­ki. —  Myślę, że gdy­byśmy popełnili jak­iś błąd w spotka­niu ze Zniczem to on tego by nie wyko­rzys­tał, bo nie ma doświad­czenia. W spotka­niu z Legią nie moż­na poz­wolić sobie na błędy, bo jeden głupi błąd może zade­cy­dować o wyniku meczu – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress