27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.40min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Własna publiczność da nam dodatkowego kopa

Kownacki: Własna publiczność da nam dodatkowego kopa

- Mecz z Legią to coś więcej niż spotkanie o trzy punk­ty, ale nie moż­na siebie samego stre­sować – przyz­nał przed spotkaniem z Legią Warsza­wa Daw­id Kownacki.

Kole­jorz ma sześć punk­tów star­ty do „Wojskowych”. Dla obu drużyn będzie to jed­no z kluc­zowych spotkań tej wiosny.

-  To kole­jny mecz o bard­zo ważne punk­ty, które mogą nas zbliżyć do upragnionego mis­tr­zost­wa Pol­s­ki – zaz­naczył „Kow­naś”.

Spotkanie Lecha z Legią elek­tryzu­ją całą Pol­ską. Obie drużyny od kilku lat rywal­izu­ją ze sobą o najwyższe tro­fea. Kluczem do sukce­su mogą być detale.

- Myślę, że względy tak­ty­czne będą decy­du­jące. O zaan­gażowa­niu nie ma co mówić, bo musi być ono w każdym spotka­niu na 100%, ale na pewno włas­na pub­liczność da nam dodatkowego kopa – przyz­nał Kow­nac­ki. — Musimy się wys­trze­gać błędów. Jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie to jestem przeko­nany, że to spotkanie wygramy – dodał.

W środę Lech rywal­i­zował w ćwierć­fi­nale Pucharu Pol­s­ki ze Zniczem Pruszków. W spotka­niu wys­tąpili zawod­ni­cy, którzy w poprzed­nich meczach grali niewiele.

- W meczu ze Zniczem szan­sę do gry dostali zawod­ni­cy rez­er­wowi, którzy w poprzed­nich spotka­ni­ach grali mniej. Dzię­ki temu mogliśmy się pokazać tren­erowi i mogliśmy dać mu argu­ment na to, że by na nas staw­iał w kole­jnych spotka­ni­ach – ocenił 18-latek. — My siebie znamy i wiemy jak każdy gra. Nie ma mowy o tym, że my siebie nie rozu­miemy na boisku. Trenu­je­my ze sobą, znamy się. To nie jest tak, że wzięliśmy kogoś z uli­cy – dodał.

Mecz ze Zniczem był dla lechitów doskon­ałą przeprawą przed poty­czką z Legią Warsza­wa. Niedziele star­cie na szy­cie Ekstrak­lasy będzie to zupełnie inne spotkanie.

- Będzie to mecz otwarty, obie drużyny są nastaw­ione na grę ofen­sy­wną. O wyniku zade­cy­du­ją detale i względy tak­ty­czne. Zarówno my potrafimy wyko­rzysty­wać błędy Legii i zapewne oni będą potrafili wyko­rzys­tać nasze – powiedzi­ał Kow­nac­ki. —  Myślę, że gdy­byśmy popełnili jak­iś błąd w spotka­niu ze Zniczem to on tego by nie wyko­rzys­tał, bo nie ma doświad­czenia. W spotka­niu z Legią nie moż­na poz­wolić sobie na błędy, bo jeden głupi błąd może zade­cy­dować o wyniku meczu – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.