02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.24min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Zawsze liczyłem na swoją szansę

Kownacki: Zawsze liczyłem na swoją szansę

W piątkowym spotka­niu z Wisłą Kraków w barwach Kole­jorza zade­bi­u­tował 16-let­ni Daw­id Kownacki.

- Od jakiegoś cza­su czekałem na szan­sę od tren­era Ruma­ka. W końcu się doczekałem. Do tego jeszcze przed włas­ną pub­licznoś­cią. To fan­tasty­czne uczu­cie — powiedzi­ał po wys­tępie piłkarz Lecha.

Młody zawod­nik wszedł na śnieżną murawę w 83 min­u­cie. Podopieczni tren­era Ruma­ka prowadzili grę przy Buł­garskiej, na telebi­mach wyświ­et­lał się wynik 2:0, a Wisła Kraków nie kon­struowała już żad­nej groźnej okazji, która mogła­by zagroz­ić bram­ce Macie­ja Gos­tom­skiego — Muszę ten mecz sam zobaczyć, bo za wiele nie pamię­tam z tego wys­tępu. Na pewno cieszy ten debi­ut przed wspani­ałą pub­licznoś­cią. Dla mnie to jeszcze więk­sza motywac­ja, żeby ciężko trenować - oce­nia zawodnik.

Kow­nac­ki znalazł się w 18-mec­zowej na mecz w Kiel­cach, lecz tam nie dostał swo­jej szan­sy, by pokazać się na placu gry — Byłem na ław­ce już w Kiel­cach, byłem gotowy dać drużynie to, co potrafię. Liczyłem się z tym, że mogę wejść w każdym momen­cie. Nie miałem obiecanego wys­tępu. Na ław­ce było sied­miu zawod­ników i każdy mógł się pojaw­ić na boisku — sko­men­tował 16 latek.

Piłkarz przy­go­towywał się z drużyną w okre­sie przy­go­towaw­czym. Jego debi­ut w Ekstrak­lasie mógł nastąpić znacznie wcześniej, lecz plany pokrzyżowała kon­tuz­ja — I tak szy­bko debi­u­tu­ję. Mam 16 lat, nie każde­mu zawod­nikowi udawało się debi­u­tować w tak młodym wieku, szczegól­nie w takim klu­bie z taką renomą jak Lech Poz­nań — odpowiada.

Pod­czas tren­ingów Kow­nac­ki ciężko pracu­je, co zostało zauważone przez pier­wszego szkole­niow­ca Lecha Poz­nań. Piłkarz ma dokład­nie 16 lat, osiem miesię­cy i 23 dni — Jestem w tym klu­bie od 8 lat i na każdym treningu pra­cow­ałem na to, żeby znaleźć się w tej drużynie, zade­bi­u­tować w niej i stać się kluc­zowym zawod­nikiem. Zawsze liczyłem na swo­ją szan­sę i ter­az mogę powiedzieć, że to wszys­tko to świetne uczu­cie — sko­men­tował.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.