02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.1godz.4min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kriwiec: Mieliśmy przewagę w tym meczu

Wczo­ra­jszy mecz ze Śląskiem Wrocław dostar­czył kibi­com sporą dawkę emocji. Lech mógł to spotkanie wygrać, ale ostate­cznie wywal­czył tylko jeden punkt, remisu­jąc na swoim sta­dion­ie 2:2. Co o tym spotka­niu i grze na nowej muraw­ie powiedzieli piłkarze?

- Nie wygral­iśmy tego meczu i stra­cil­iśmy dwa punk­ty. Po stra­cie drugiej bram­ki grało nam się ciężko. Musieliśmy tworzyć sytu­acje, bo gral­iśmy u siebie, ale nie udało się – mówił Stilić.

- Mieliśmy przewagę w tym meczu, ale powin­niśmy ją wyko­rzys­tać. Śląsk nas niczym nie zaskoczył, przy­jechał tutaj z defen­sy­wnym nastaw­ie­niem. Czekali na swo­je okaz­je z kon­trataków, ale bram­ki zdobyli po stałych frag­men­tach gry – dodał Kriwiec.

Lech potrafił stwarzać sobie sytu­acje, z których mogły paść jeszcze bram­ki, ale nie zawsze wystar­czyło skutecznoś­ci. To samo moż­na powiedzieć o pró­bie narzuce­nia swo­jego sty­lu gry drużynie goś­ci. — Chcieliśmy grać naszą piłkę, po zie­mi, ale nie udawało nam się to i stra­cil­iśmy punk­ty. Gdy gramy górą i tam szukamy okazji to się nam nie uda, bo lep­iej ope­ru­je­my piłką po zie­mi – powiedzi­ał Semir.

W tym meczu z dobrej strony pokazał się także Vojo Ubi­parip, który nie tylko strzelił swo­jego pier­wszego gola przed poz­nańską pub­licznoś­cią, ale także próbował wal­czyć o piłkę i miał swój wkład cho­ci­aż­by w pier­wszą bramkę, jaką wczo­raj strzelił „Kole­jorz”. Ubi­parip świet­nie zagrał fut­bolówkę do Kri­w­ca, który wyko­rzys­tał sytu­ację. — Przy pier­wszej bram­ce widzi­ałem, że pił­ka jest zagrana na Vojo, do przo­du. Pod­biegłem, Ubi do mnie zgrał, a ja uderzyłem na jeden kon­takt i strzeliłem – zrelacjonował Kriwiec.

Lechi­ci wybiegli dzisi­aj na nową murawę. Trze­ba przyz­nać, że widok zielonej i równej naw­ierzch­ni przy Buł­garskiej robił wraże­nie… do cza­su. Szy­bko okaza­ło się, że murawa nadal pozostaw­ia wiele do życzenia. — Murawa była dobra, ale jeszcze nie jest dobrze uko­rzeniona i jest bard­zo mięk­ka. Kiedy wykonu­jesz na tym placu podanie, to wychodzi z zie­mi, wyry­wa się. Nie trzy­ma jeszcze dobrze – ocenił Siergiej.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.