01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kryzys bez perspektyw. Poważny egzamin trenera Maciusia

Kryzys bez perspektyw. Poważny egzamin trenera Maciusia

Lech miał pod wodzą tren­era Sko­rży zmienić swo­ją grę. Wiem, że dwa tygod­nie pra­cy to za mało, ale w tej chwili “Kole­jor­zowi” bliżej niż do roz­wo­ju czy ewolucji jest do rozkładu. W Białym­stoku druży­na zaprezen­towała się tragicznie.

Jedynym zawod­nikiem, którego za grę w sobotę moż­na pochwal­ić jest Kotorows­ki. Za bramkę trud­no go winić, a w kilku innych sytu­ac­jach ura­towała Lecha od straty kole­jnych goli i jeszcze więk­szej kom­pro­mi­tacji. Pewnie za kil­ka tygod­ni w pamię­ci pozostanie nam tylko wynik 1:0, ale obraz gry więcej mówi o obec­nej sytu­acji Lecha.

Przed nowym sztabem bard­zo dużo pra­cy i odnoszę wraże­nie, że trzyd­niowe zgrupowanie to może być za mało. To pił­ka noż­na i zespół nie może wziąc cza­su na żądanie. A tej sytu­acji przy­dało­by się trzy­ty­god­niowe zgrupowanie, okres przy­go­towaw­czy, a najlepiej jeszcze możli­wość przeprowadzenia kole­jnych transferów.

Sko­rża zapowia­da powol­ną ewolucję, a nie rewolucję, ale wyda­je mi się, że ta dru­ga jest nie­u­nikniona. W sobotę do Poz­na­nia przy­jeżdża z Zaw­iszą były tren­er Lecha Mar­iusz Rumak, który o tej drużynie wie więcej, niż jej obec­ny szkole­niowiec. Znokau­towany w tej chwili “Kole­jorz” może otrzy­mać kole­jny gong, a potem już blisko do katastrofy.

Obec­nie mamy cztery mecze bez zwycięst­wa, ostat­nie odnie­sione przez zespół prowad­zony przez Ruma­ka, który w stol­i­cy Wielkopol­s­ki się nie podłoży. Po czterech dni­ach przy­jeżdża na mecz pucharowy Wisła, a potem wyjazd na Legię.

Sytu­ac­ja “Kole­jorza” nie jest najlep­sza. W prze­ciągu najbliższych kilku­nas­tu dni ten zagra trzy kole­jne mecze. Może odpaść z Pucharu Pol­s­ki i pow­ięk­szyć swo­ją stratę punk­tową do lid­era, a kole­jne sześć punk­tów. Te ucieka­ją niemiłosiernie. Nie dość powiedzieć, że odkąd Rumak stracił pracę my stra­cil­iśmy już 9 z 12 możli­wych do zdoby­cia punktów.

Dlat­ego początek Sko­rży może być bard­zo trud­ny nie tylko ze wzglę­du na obec­ną sytu­ację, ale również to co stanie się w najbliższych kilku meczach. A te mogą jedynie pogorszyć i tak fatal­ną już sytu­ację. Wtedy zmi­ana tren­era już nie pomoże, bo w końcu mamy nowego. Do koń­ca rundy jesi­en­nej jeszcze wiele meczów, straty punk­tów mogą być jeszcze więk­sze, niż obec­nie. A Lech zami­ast liczyć do czołowe lokaty i awans do pucharów prze­jdzie kole­jny sezon prze­jś­ciowy w ostat­nich kilku latach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.