01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.7godz.28min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kto królem strzelców?

Choć wal­ka o koronę Króla Strzel­ców rozstrzyg­nie się dopiero w ostat­niej kole­jce, to nie może­my powiedzieć, że jest to efekt wspani­ałych umiejęt­noś­ci sna­jperów wys­tępu­ją­cych w pol­skiej Ekstrak­lasie, a raczej ich niemo­cy strz­eleck­iej i kon­tuzji, które wielu z nich przeszkodz­iły zapewne w zdoby­ciu więcej bramek w lidze.

Lid­erem klasy­fikacji strzel­ców jest Tomasz Frankows­ki, który ma w dorobku 13. goli. Ostat­nio strzelił dwie bram­ki prze­ci­wko Koronie Kielce w zeszły week­end. Wcześniej trafił też w prze­granym mecz “Jagi” z Widzewem Łódź. A poza tym, to w tej rundzie nie wyko­rzys­tał choć­by dwóch rzutów karnych.

Za jego ple­ca­mi czai się Andrzej Niedzielan (12. goli), który dał wczo­raj zwycięst­wo Koronie zdoby­wa­jąc bramkę z “jede­nast­ki”. “Wtorkowi” na pewno nie pomogła kon­tuz­ja, która przy­trafiła mu się gdy był w niezłej formie strz­eleck­iej i zapew­ni­ał sporo punk­tów kieleck­iemu zespołowi.

Trze­ci w tej klasy­fikacji jest Iworyjczyk Abdou Raza­ck Tra­oré, z jede­nas­toma bramka­mi na kon­cie. Ten sam, który w niedzielę pogrążył Lecha, strze­la­jąc dwa gole w prze­ciągu trzech min­ut. Jest on bodaj najwięk­szą gwiazdą Lechii i ewen­tu­al­ny awans do europe­js­kich pucharów klub z Gdańs­ka będzie zawdz­ięczał właśnie jemu.

Czwarty w tej klasy­fikacji jest reprezen­tant Łotwy i jed­nocześnie piłkarz “Kole­jorza” — Artjoms Rud­nevs. Ma on na kon­cie trzy gole mniej od prowadzącego “Fran­ka”, ale też więcej meczów opuś­cił. Głównie ze wzglę­du na kon­tuz­je. “Artek” ostat­nio trafił w meczu 25. kole­j­ki z Górnikiem Zabrze. Ostat­nio był jed­nak kon­tuzjowany i głównie dlat­ego nie włączył się na dobre do wal­ki tytuł, który rok temu zdobył były gracz Lecha — Robert Lewandowski.

Tyle samo bramek, co Rud­nevs, ma przymierzany zimą do Lecha, Litwin Darvy­das Šer­nas. Gracz łódzkiego Widze­wa dopiero niedawno się odblokował i zaczął reg­u­larnie zdoby­wać gole, z czym miał prob­lem od początku wios­ny. Przeła­manie nastąpiło w meczu z Jagiel­lonią, kiedy to trafił dwa razy. Później pokon­ał jeszcze bramkarza Zagłębia Lubin.

Najwięk­sze szanse, rzecz jas­na, na tytuł Króla Strzel­ców, ma najs­tarszy w tym towarzys­t­wie, niespeł­na 37-let­ni Tomasz Frankows­ki. Andrzej Niedzielan na pewno też nie powiedzi­ał ostat­niego słowa. Min­i­malne szanse ma także Abdou Raza­ck Tra­oré, ale musi­ał­by w ostat­niej kole­jce wpakować najlepiej hat-tric­ka. Łotysz z Lecha i Litwin z Widze­wa nie powin­ni się już raczej liczyć w tej walce. Komu odda to tro­feum Robert Lewandows­ki, dowiemy się już w niedzielę!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.