Kto obok Trałki, czyli kim zastąpić Murawskiego

trala tralka lukaszW spotka­niu z Górnikiem Zabrze swo­ją czwartą żółtą kartkę i nie będzie mógł zagrać w sobot­nim meczu GKS-em Bełchatów. To jedyny zawod­nik, który w tym sezonie zagrał we wszys­t­kich grach „Kole­jorza”. Jak zatem tren­er Mar­iusz Rumak będzie chci­ał go zastąpić?

Tak naprawdę zarówno Rafał Muraws­ki jak i Łukasz Trał­ka są dla drużyny Lecha posta­ci­a­mi nieza­stą­pi­ony­mi. „Muraś” w tym sezonie na boisku nie pojaw­ił się tylko w spotka­niu Pucharu Pol­s­ki. Z kolei Trał­ka opuś­cił dwa mecze w europe­js­kich pucharach. Pau­zował także w Łodzi, gdy Lech grał z Widzewem, podob­nie jak ter­az Muraws­ki — z powodu żół­tych kartek.

Pewne jest, że w związku z brakiem kluc­zowego dla zespołu piłkarza Lech nie zde­cy­du­je się na grę w ustaw­ie­niu 4–3-3 z trze­ma środ­kowy­mi pomoc­nika­mi. Te trójką tworzyli zawsze Muraws­ki, Trał­ka i Drew­ni­ak. I to on wyda­je się być najpoważniejszym kandy­datem do zastąpi­enia „Mura­sia” w składzie na sobot­ni mecz. To właśnie ten zawod­nik zagrał obok Murawskiego, gdy pau­zował za kart­ki Trał­ka.

Tren­er może również cofnąć na tę pozy­cję Karo­la Linet­tego, który dobrze radzi sobie w odbiorze pił­ki i roze­gra­niu, a już nie raz pokazał, że nieźle czu­je się w środ­ku pola, gdy jest pod grą. Innym rozwiązaniem jest postaw­ie­nie na Ivana Djur­d­je­vi­cia, który grał w Zabrzu na środ­ku obrony. Wiele jed­nak zależy od stanu zdrowia Keb­by Ceesaya i Luisa Hen­riqueza, którzy mieli pewne prob­le­my zdrowotne i na początku tygod­nia nie trenowali.

Kole­jny ciekawym rozwiązaniem było­by postaw­ie­nie na Mateusza Możdże­nia. Lechi­ta gry­wał już w środ­ku pola, dys­ponu­je dobrym uderze­niem oraz dry­blingiem i na pewno poradz­ił­by sobie na tej pozy­cji. Możli­wym rozwiązaniem jest jeszcze cofnię­cie na tę pozy­cję Kaspera Hamalaine­na, ale wów­czas Lech stracił­by duży atut w ofen­sy­wie.

I nieza­leżnie od tego kto obok 28-let­niego pomoc­ni­ka Lecha zagra w sobotę w środ­ku pola, to właśnie rola Trał­ki będzie kluc­zowa dla gry zespołu. Na nim spocznie Trał­ka odpowiadał­by przede wszys­tkim za destrukcję ofen­sy­wnych akcji prze­ci­wni­ka, ale również roze­granie pił­ki, bowiem to właśnie on naprzemi­en­nie z Muraws­ki odpowiadali za tę grę, a w sobotę praw­dopodob­nie obok Łukasza pojawi się mniej doświad­c­zony zawod­nik.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress