01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.6godz.10min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kto obok Trałki, czyli kim zastąpić Murawskiego

trala tralka lukaszW spotka­niu z Górnikiem Zabrze swo­ją czwartą żółtą kartkę i nie będzie mógł zagrać w sobot­nim meczu GKS-em Bełchatów. To jedyny zawod­nik, który w tym sezonie zagrał we wszys­t­kich grach „Kole­jorza”. Jak zatem tren­er Mar­iusz Rumak będzie chci­ał go zastąpić?

Tak naprawdę zarówno Rafał Muraws­ki jak i Łukasz Trał­ka są dla drużyny Lecha posta­ci­a­mi nieza­stą­pi­ony­mi. „Muraś” w tym sezonie na boisku nie pojaw­ił się tylko w spotka­niu Pucharu Pol­s­ki. Z kolei Trał­ka opuś­cił dwa mecze w europe­js­kich pucharach. Pau­zował także w Łodzi, gdy Lech grał z Widzewem, podob­nie jak ter­az Muraws­ki — z powodu żół­tych kartek.

Pewne jest, że w związku z brakiem kluc­zowego dla zespołu piłkarza Lech nie zde­cy­du­je się na grę w ustaw­ie­niu 4–3‑3 z trze­ma środ­kowy­mi pomoc­nika­mi. Te trójką tworzyli zawsze Muraws­ki, Trał­ka i Drew­ni­ak. I to on wyda­je się być najpoważniejszym kandy­datem do zastąpi­enia „Mura­sia” w składzie na sobot­ni mecz. To właśnie ten zawod­nik zagrał obok Murawskiego, gdy pau­zował za kart­ki Trałka.

Tren­er może również cofnąć na tę pozy­cję Karo­la Linet­tego, który dobrze radzi sobie w odbiorze pił­ki i roze­gra­niu, a już nie raz pokazał, że nieźle czu­je się w środ­ku pola, gdy jest pod grą. Innym rozwiązaniem jest postaw­ie­nie na Ivana Djur­d­je­vi­cia, który grał w Zabrzu na środ­ku obrony. Wiele jed­nak zależy od stanu zdrowia Keb­by Ceesaya i Luisa Hen­riqueza, którzy mieli pewne prob­le­my zdrowotne i na początku tygod­nia nie trenowali.

Kole­jny ciekawym rozwiązaniem było­by postaw­ie­nie na Mateusza Możdże­nia. Lechi­ta gry­wał już w środ­ku pola, dys­ponu­je dobrym uderze­niem oraz dry­blingiem i na pewno poradz­ił­by sobie na tej pozy­cji. Możli­wym rozwiązaniem jest jeszcze cofnię­cie na tę pozy­cję Kaspera Hamalaine­na, ale wów­czas Lech stracił­by duży atut w ofensywie.

I nieza­leżnie od tego kto obok 28-let­niego pomoc­ni­ka Lecha zagra w sobotę w środ­ku pola, to właśnie rola Trał­ki będzie kluc­zowa dla gry zespołu. Na nim spocznie Trał­ka odpowiadał­by przede wszys­tkim za destrukcję ofen­sy­wnych akcji prze­ci­wni­ka, ale również roze­granie pił­ki, bowiem to właśnie on naprzemi­en­nie z Muraws­ki odpowiadali za tę grę, a w sobotę praw­dopodob­nie obok Łukasza pojawi się mniej doświad­c­zony zawodnik.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.