02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.52min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kto strzelcem Lecha?

10-legia-ubiparip-300x199Kto weźmie ciężar zdoby­wa­nia bramek w poz­nańskim zes­pole? Bar­tosz Ślusars­ki, Łukasz Teodor­czyk czy może skreślany Vojo Ubi­parip? Kto będzie gwiazdą poz­nańskiej drużyny w obec­nym sezonie? Może warto spo­jrzeć też na kogoś z pomoc­ników, Lovrenc­sics, Hamalainen czy też Pawłowski?

Zaczni­jmy jed­nak od napast­ników i Bar­tosza Ślusarskiego, który w poprzed­nim sezonie, jak­by nie patrzeć, był najlep­szym pol­skim strzel­cem. Gdy­by nie kon­tuz­ja, której pop­u­larny Ślusarz doz­nał w meczu z Legia oraz kil­ka zmarnowanych setek, jak­by cho­ci­aż­by ta w meczu z Pogo­nią w Poz­na­niu, może Bartek zdobył­by tytuł króla strzel­ców Ekstraklasy?

Nie wiado­mo jed­nak jak sprawa będzie wyglą­dała w tym sezonie, bowiem cały okres przy­go­towaw­czy przepra­cow­ał Łukasz Teodor­czyk i póki co, to on zna­j­du­je miejsce w wyjś­ciowej jede­nastce. W meczu sparingowym z zespołem z Danii udało mu się nawet strzelić hat-tric­ka, a w meczu z Honką wyprowadz­ił Lecha na prowadze­nie 2:1. Wyda­je się więc, że wal­ka między Ślusarskim, a Teodor­czykiem będzie się toczyć przez cały sezon, jed­nak ja oso­biś­cie staw­iam na Ślusarza.
Nie moż­na zapom­i­nać także o Vojo Ubi­parip­ie. Serb, który po raz kole­jny dostał wol­ną rękę w szuka­niu klubu postanow­ił zostać w Poz­na­niu i wypełnić kon­trakt do koń­ca. Lech chci­ał go nawet wypoży­czyć do Pias­ta, ale do tego nie doszło. Najwidoczniej Vojo wziął to wszys­tko do siebie i zaczął ostro trenować, co zaowocow­ało dwiema bramka­mi w dwóch pier­wszych meczach sezonu. Ubi­parip otworzył wynik meczu z Honką oraz z Ruchem. Może nie warto skreślać Ser­ba i dać mu więcej szans na grę, a on odpłaci się nam piękny­mi bramkami?
Sporo szans na bram­ki mają też pomoc­ni­cy. Ger­go Lovrenc­sics, który końcówkę poprzed­niego sezonu miał bard­zo udaną, ter­az jak­by trochę zgasł i nie gra tak dobrze jak wcześniej. Jest też Kapser Hamalainen, ale Fin początku sezonu do najlep­szego nie zal­iczy. Kiep­s­ki w jego wyko­na­niu był mecz z Honką i Ruchem, jed­nak pamię­ta­jmy, stać go na ładne bram­ki, co pokazał w zeszłym sezonie.

Do klubu w miejsce Alek­san­dara Tonewa ściąg­nię­ty został Szy­mon Pawłows­ki, ale pomoc­nik poz­nańskiej drużyny przez cały okres przy­go­towaw­czy wal­czył z kon­tuzją, a do dys­pozy­cji tren­era Mar­iusza Ruma­ka był dopiero od 1 lip­ca. Jed­nak jeśli będzie w pełni formy, kto wie może będzie strze­lał takie bram­ki jak dla Zagłębia? W tej kwestii staw­iam na Węgra.

Moje dwa typy na ten sezon to Bartek Ślusar­ki i Ger­go Lovrenc­sics, jed­nak o tym jak będzie przekon­amy się w trak­cie sezonu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.