04.06.2023, g. 01:30
MLS
FC Cincinnati vs Chicago Fire
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.18min.
11.67 X4.00 24.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Łaczy Ich Lech — reprezentanci Polski przy Bułgarskiej

Łaczy Ich Lech — reprezentanci Polski przy Bułgarskiej

Robert Lewandows­ki, Łukasz Teodor­czyk i Bar­tosz Sala­m­on w środowy wieczór mieli okazję zaprezen­tować się poz­nańskiej pub­licznoś­ci ponownie. 

Sna­jper Bay­er­nu Monachi­um i kap­i­tan reprezen­tacji Pol­s­ki opuś­cił Kole­jorza w 2010 roku, kiedy ten świę­tował szóste mis­tr­zost­wo kra­ju. Lewandows­ki przeniósł się do Niemiec, by bronić barw Borus­sii Dort­mund, a dal­szą część his­torii o 28-latku każdy zna bard­zo dobrze — dziś “Lewy” jest jed­nym z najlep­szych napast­ników na świecie, czwartym zawod­nikiem 2015 roku w wal­ki o Złotą Piłkę.

Lewy RobertLewandowski LewandowskiRobert

 

Łukasz Teodor­czyk 18 lutego 2013 roku przeniósł się do stol­i­cy Wielkopol­s­ki z Polonii Warsza­wa. W Niebiesko-Białych barwach wys­tępował do 27 sierp­nia 2014 roku. Z Kole­jorza przeniósł się do Dyna­ma Kijów. Środowy mecz reprezen­tacji Pol­s­ki był powrotem napast­ni­ka na Buł­garską. — Wspom­nienia zawsze pozosta­ją. Kil­ka bramek tutaj strzeliłem - przyz­nał po meczu “Teo”.

ŁukaszTeodorczyk Teodorczyk

 

Najwięcej radoś­ci z powro­tu na Buł­garską miał Bar­tosz Sala­m­on. 24-let­ni stop­er na co dzień wys­tępu­ją­cy w Cal­gia­ri Cal­cio to rodow­ity poz­na­ni­ak, który choć w przeszłoś­ci należał do juniors­kich drużyn Lecha Poz­nań, to nigdy nie miał okazji roze­grać meczu na INEA Sta­dion­ie. — Cieszę się bard­zo, że dziś zagrałem, bo była moja rodz­i­na i zna­jo­mi. Fajnie, przy­jemne uczu­cie zagrać tutaj po tylu lat­ach.  Na pewno ten dzień był wyjątkowy, lek­ka ekscy­tac­ja przed tym meczem była. W momen­cie wejś­cia na boisko już to wszys­tko jed­nak minęło i jestem zad­owolony, że tak poszło - powiedzi­ał po spotkaniu.

 

SalamonBartosz

 

Okazji zaprezen­towa­nia się przed poz­nańską pub­licznoś­cią nie miał Karol Linet­ty. Pomoc­nik Kole­jorza prze­by­wa z reprezen­tacją na zgrupowa­niu, uczest­niczy w treningach, jed­nak pod­ję­to decyzję, że piłkarz mis­trza Pol­s­ki musi powró­cić do opty­mal­nej dys­pozy­cji, aby w pełni przy­go­towywać się do dal­szej częś­ci sezonu. — Pod­jęliśmy decyzję, że Karol do nas przy­jeżdża, ale nie będzie brany pod uwagę przy usta­la­niu składu na oba mecze. Chcę, żeby był z nami. Zgrupowanie to nie tylko trenin­gi i mecze, ale też dużo zajęć teo­re­ty­cznych. Przed nami kil­ka ważnych odpraw. Ważne, by Karol brał udzi­ał w tych naszych spotka­ni­ach — mówił w niedzielę selekcjon­er Adam Nawał­ka. Linet­ty nie pole­ci­ał z resztą reprezen­tacji do Wrocław­ia, która w sobotę roze­gra kole­jne spotkanie towarzyskie — tym razem z Finlandią.

 

Linetty-kadra

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.