02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.14min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

LE: Lech remisuje i odpada z pucharów

<span class="caps">LE</span>: Lech remisuje i odpada z pucharów

Lech Poz­nań zremisował bezramkowo ze Stjar­nan FC i zakończył zma­gania w Lidze Europe­jskiej na trze­ciej rundzie europe­js­kich pucharów.

Mecz zaczęli piłkarze z Islandii, ale pier­wszą szan­sę miel lechi­ci. Jeszcze w pier­wszej min­u­cie na  w pole karne prze­dostał się Pawłows­ki, jed­nak jego strzał obro­bił Jon­s­son. Lech spotka­nia zaczął z wysok­iego „c” i po raz kole­jny goś­ci ratował Jon­s­son. Najpierw uderzał Kędzio­ra, ale golkiper Stjar­nan przeniósł piłkę nad poprzeczką, a chwilę później fenom­e­nal­nie obronił strzał Kamińskiego. w 9. min­u­cie blisko poko­na­nia Jon­son­na był Ubi­parip, ale Serb trafił tylko w boczną siatkę. Po dobrym początku lechitów gra się uspokoiła i obie drużyny wal­czyły w środ­ku pola. W 37. min­u­cie na strzał sprzed pola karnego zde­cy­dował się Jevtić, ale zro­bił to zbyt lekko i Jon­s­son nie miał żad­nych prob­lemów ze zła­paniem futbolówki.

Na początku drugiej połowy blis­ki szczęś­cia był Hamalainen, jed­nak pił­ka po jego strza­le pole­ci­ała metr obok bram­ki. Strze­lać próbował też Pawłows­ki, ale pił­ka pole­ci­ała nad poprzeczką. Stupro­cen­tową szan­sę miał Aegis­son, który znalazł się na sam z Kotorowskim. Lep­iej w tej sytu­acji zachował się Kotor, który uchronił swój zespół przed stratą bram­ki. W 70. min­u­cie zago­towało się w polu karnym goś­ci, Teodor­czyk zagrał  do Hen­r­riqueza. Panam­czyk padł w polu karnym, ale sędzia nakazł grać dalej. Piłkarze z Islandii staran­nie roz­gry­wali każdą akcję, a lechi­ci na oślep bili głową w mur.

Do koń­ca meczu niewiele się zmieniło i po ostat­nim gwiz­d­ku sędziego z awan­su do 3. rundy mogli cieszyć się Islandczycy.

Lech Poz­nań – Stjar­nan FC 0:0 (0:0)

Żółte kart­ki: 70. Hen­riquez, 92. Kow­nac­ki  — 80. Rauschenberg

Lech: Krzysztof Kotorows­ki — Tomasz Kędzio­ra (76. Daw­id Kow­nac­ki), Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamińs­ki, Luis Hen­riquez — Łukasz Trał­ka, Darko Jevtić — Szy­mon Pawłows­ki, Kasper Hamalainen (54. Łukasz Teodor­czyk), Muhamed Kei­ta (59. Ger­go Lovrenc­sics) — Vojo Ubiparip

Stjar­nan: Ing­var Jon­s­son — Niclas Vem­melund, Daniel Lax­dal, Mar­tin Rauschen­berg, Hor­dur Arna­son — Michael Praest (74. Geri Runars­son), Atli Johanns­son — Arnar Bjorgvins­son (78.Johann Lax­dal), Pablo Pun­yed, Ola­fur Fin­sen — Rolf Toft (22. Hei­dar Aegisson)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.