02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.3min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Arka: Kolejorz melduje się na pozycji ligowego lidera!

Lech — Arka: Kolejorz melduje się na pozycji ligowego lidera!

Lech Poz­nań pokon­ał na włas­nym boisku Arkę Gdy­nia 3:0. Bram­ki na wagę trzech punk­tów zdoby­wali Maciej Gajos, Maciej Makuszews­ki oraz Mario Situm. 

Pier­wsze min­u­ty tego poje­dynku prze­b­ie­gały w spoko­jnym tem­pie. W grze Kole­jorza wyróż­ni­ała się dobre akc­je skrzy­dła­mi — dwukrot­nie atakował Volodymyr Kostevych oraz raz Maciej Makuszews­ki. Przewagę Lecha potwierdz­iło strze­le­nie gole w 20. min­u­cie. Z lewej strony boiska ze stałego frag­men­tu gry piłkę dośrod­kowywał Radosław Majew­s­ki, a pięknym strza­łem głową piłkę w siatce umieś­cił kap­i­tan Lecha Maciej Gajos. W dal­szej fazie meczu gra toczyła się głównie w środ­ku boiska i żad­na z ekip nie zaz­naczyła szczegól­nie swo­jej przewa­gi. Sędzia Kwiatkows­ki zde­cy­dował się doliczyć tylko jed­ną min­utę i pier­wsza połowa zakończyła się jed­no­bramkowym prowadze­niem Kolejorza.

Na drugą część spotka­nia obie ekipy wybiegłī bez zmi­an w składzie. Z dobrej strony w tym meczu pokazy­wał się lewy obroń­ca Lecha Kostevych — był bard­zo akty­wny w ofen­sy­wie. Próbował także uderzenia na bramkę Arki, ale jego strzał został wybro­niony przez Pavel­sa Stein­bor­sa. Już w kole­jnej akcji na bramkę rywali uderzał Mario Situm, jed­nak fut­bolówka nieszczęśli­wie wylą­dowała na poprzeczce. Od 56. min­u­ty gospo­darze musieli grać w 10 — po bru­tal­nym faulu na Dominiku Kunu z boiska wyrzu­cony został strz­elec bram­ki Maciej Gajos. Swo­jego szczęś­cia po stałym frag­men­cie próbował także Emir Dilaver, ale jego uderze­nie głową było zbyt lekkie i zostało pewnie wyła­pane przez golkipera goś­ci. Dwie szy­bkie akc­je z włas­nej połowy wyprowadz­ił świeżo upiec­zony reprezen­tant Pol­s­ki Maciej Makuszews­ki. W oby­d­wóch akc­jach jed­nak nie udało się odd­ać strza­łu na bramkę. Jak to mówią “do trzech razy sztu­ka” — po rzu­cie rożnym bitym przez Radosława Majew­skiego najpierw uderzał Situm, ale jego strzał został wybro­niony. Pił­ka szczęśli­wym trafem znalazła się pod noga­mi “Makiego”, który sil­nym uderze­niem umieś­cił ją w siatce. Kole­jorz pod­wyższył jeszcze prowadze­nie za sprawą Situ­ma. Chor­wat zal­iczył swo­je kole­jne trafie­nie w niebiesko-białych barwach. Tym razem trafił do siat­ki głową. Do koń­ca meczu wynik nie uległ zmi­an­ie i lechi­ci pewnie zgar­nęli 3 punkty.

Lech Poz­nań — Arka Gdy­nia :  (1:0)

Bram­ki: 20. Gajos, 74. Makuszews­ki, 83. Situm

Żółte kart­ki: 22. L.Nielsen, — 18. Marcini­ak, 38. Zbozień

Czer­wona kart­ka: 56. Gajos

Lech: Put­nocky — Gum­ny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevych — Tet­teh, Gajos — Makuszews­ki (75. Barkroth), Majew­s­ki (79. Jan­ic­ki), Situm — Gytk­jaer (66. N.B.Nielsen)

Arka: Stein­bors — Zbozień, Mar­c­janik, Hel­strup, War­cholak — Marcini­ak, Kakoko — Kun (58. Piesio), Nalepa, Szwoch (72.Krivets) — Jazvić (58. Siemaszko)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.