27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.48min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Arka: Kolejorz melduje się na pozycji ligowego lidera!

Lech — Arka: Kolejorz melduje się na pozycji ligowego lidera!

Lech Poz­nań pokon­ał na włas­nym boisku Arkę Gdy­nia 3:0. Bram­ki na wagę trzech punk­tów zdoby­wali Maciej Gajos, Maciej Makuszews­ki oraz Mario Situm. 

Pier­wsze min­u­ty tego poje­dynku prze­b­ie­gały w spoko­jnym tem­pie. W grze Kole­jorza wyróż­ni­ała się dobre akc­je skrzy­dła­mi — dwukrot­nie atakował Volodymyr Kostevych oraz raz Maciej Makuszews­ki. Przewagę Lecha potwierdz­iło strze­le­nie gole w 20. min­u­cie. Z lewej strony boiska ze stałego frag­men­tu gry piłkę dośrod­kowywał Radosław Majew­s­ki, a pięknym strza­łem głową piłkę w siatce umieś­cił kap­i­tan Lecha Maciej Gajos. W dal­szej fazie meczu gra toczyła się głównie w środ­ku boiska i żad­na z ekip nie zaz­naczyła szczegól­nie swo­jej przewa­gi. Sędzia Kwiatkows­ki zde­cy­dował się doliczyć tylko jed­ną min­utę i pier­wsza połowa zakończyła się jed­no­bramkowym prowadze­niem Kolejorza.

Na drugą część spotka­nia obie ekipy wybiegłī bez zmi­an w składzie. Z dobrej strony w tym meczu pokazy­wał się lewy obroń­ca Lecha Kostevych — był bard­zo akty­wny w ofen­sy­wie. Próbował także uderzenia na bramkę Arki, ale jego strzał został wybro­niony przez Pavel­sa Stein­bor­sa. Już w kole­jnej akcji na bramkę rywali uderzał Mario Situm, jed­nak fut­bolówka nieszczęśli­wie wylą­dowała na poprzeczce. Od 56. min­u­ty gospo­darze musieli grać w 10 — po bru­tal­nym faulu na Dominiku Kunu z boiska wyrzu­cony został strz­elec bram­ki Maciej Gajos. Swo­jego szczęś­cia po stałym frag­men­cie próbował także Emir Dilaver, ale jego uderze­nie głową było zbyt lekkie i zostało pewnie wyła­pane przez golkipera goś­ci. Dwie szy­bkie akc­je z włas­nej połowy wyprowadz­ił świeżo upiec­zony reprezen­tant Pol­s­ki Maciej Makuszews­ki. W oby­d­wóch akc­jach jed­nak nie udało się odd­ać strza­łu na bramkę. Jak to mówią “do trzech razy sztu­ka” — po rzu­cie rożnym bitym przez Radosława Majew­skiego najpierw uderzał Situm, ale jego strzał został wybro­niony. Pił­ka szczęśli­wym trafem znalazła się pod noga­mi “Makiego”, który sil­nym uderze­niem umieś­cił ją w siatce. Kole­jorz pod­wyższył jeszcze prowadze­nie za sprawą Situ­ma. Chor­wat zal­iczył swo­je kole­jne trafie­nie w niebiesko-białych barwach. Tym razem trafił do siat­ki głową. Do koń­ca meczu wynik nie uległ zmi­an­ie i lechi­ci pewnie zgar­nęli 3 punkty.

Lech Poz­nań — Arka Gdy­nia :  (1:0)

Bram­ki: 20. Gajos, 74. Makuszews­ki, 83. Situm

Żółte kart­ki: 22. L.Nielsen, — 18. Marcini­ak, 38. Zbozień

Czer­wona kart­ka: 56. Gajos

Lech: Put­nocky — Gum­ny, L.Nielsen, Dilaver, Kostevych — Tet­teh, Gajos — Makuszews­ki (75. Barkroth), Majew­s­ki (79. Jan­ic­ki), Situm — Gytk­jaer (66. N.B.Nielsen)

Arka: Stein­bors — Zbozień, Mar­c­janik, Hel­strup, War­cholak — Marcini­ak, Kakoko — Kun (58. Piesio), Nalepa, Szwoch (72.Krivets) — Jazvić (58. Siemaszko)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.