01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.28min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Arka: Skromne zwycięstwo Kolejorza

Lech — Arka: Skromne zwycięstwo Kolejorza

Lech Poz­nań wygrał z Arką Gdy­nia 1:0 po golu Chris­tiana Gytk­jaera w pier­wszej połowie spotkania.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęli lechi­ci, którzy musieli sobie radz­ić bez pazuzu­jącego za kart­ki Pedro Tiby. Jego miejsce zajął Piotr Tomasik. Już od pier­wszych min­ut podopieczni Adama Nawał­ki starali prze­dostać się pod bramkę gdyn­ian, ale czu­jnie w obronie zachowywali się arkow­cy.. W 12. min­u­cie w miarę ład­ną akcję wykre­owali gospo­darze. Maciej Makuszews­ki zagał do Chris­tana Gytk­jaera, jed­nak piłkę na korner wybił Pavels Stein­bors. Przed szan­są na strze­le­nie gola w 20. min­u­ci stanął Gytk­jaer. Duńczyk dostał piłkę od Makuszewskiego ale uderzył wysoko nad poprzeczką. Pod koniec pier­wszej połowy prze­ważać na muraw­ie zaczęli przy­jezd­ni, ale to Kole­jorz w 40. min­u­cie wyszedł na prowadze­nie. Robert Gum­ny popędz­ił prawą stroną boiska, ode­grał do wbie­ga­jącego w pole karne Kami­la Jóźwia­ka, który podał do Gytk­jaera. Napast­nik z bliskiej odległoś­ci skierował piłkę do bram­ki, nie dając żad­nych szans Steinborsowi.

Kole­jorz dobrze rozpoczął drugą część meczu. Na indy­widu­laną akcj zde­cy­dował się Dark­io Jevtić. Zbiegł ze skrzy­dła i zde­cy­dował się na strzał sprzed pola karnego, ale trafił pros­to w golkipera Arki. Goś­cie z min­u­ty na min­utę zaczęli grać coraz lep­iej, dłuzej utrzymy­wali się przy piłce i stwarza­li coraz więcej zagroże­nia pod bramką Jas­mi­na Buri­cia. Pod­wyższyć w 68. min­u­cie mógł Maciej Gajos, pełnią­cy dziś funkcję kapi­ana. Pomoc­nik otrzy­mał dobrą piłkę w polu karnym po rzu­cie rożnym, jed­nak główkował pros­to w ręce bramkarza z Trójmi­as­ta. W ostat­nich min­u­tach tem­po gry znów spadło, ale żad­na z drużyn nie zdobyła już bramki.

Lech Poz­nań — Arka Gdy­nia 1:0 (1:0)

Bram­ki: 40. Chris­t­ian Gytkjaer

Żółte kart­ki: 23. De Mar­co, 43. Darko Jevtić

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Thomas Rogne, Niko­la Vujadi­nović, Piotr Tomasik — Kamil Jóźwiak  (90. Tymo­teusz Klupś), Ver­non De Mar­co, Maciej Gajos, Maciej Makuszews­ki — Darko Jevtić (72. Łukasz Trał­ka) — Chris­t­ian Gytk­jaer (78. Timur Zhamalet­di­nov) (90. Tymo­teusz Klupś)

Arka: Pavels Stein­bors — Dami­an Zbozień, Chris­t­ian Maghoma, Adam Dach, Michael Olczyk — Adam Deja, Marko Vejnović (83. Goran Cvi­janović) — Luka Zaran­dia (76.  Rafał Siemaszko), Michał Jan­o­ta, Nabil Aank­our (62. Maksy­mil­ian Banaszews­ki)- Maciej Jankowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.