01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-4godz.-46min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Arka: Skromne zwycięstwo Kolejorza

Lech — Arka: Skromne zwycięstwo Kolejorza

Lech Poz­nań wygrał z Arką Gdy­nia 1:0 po golu Chris­tiana Gytk­jaera w pier­wszej połowie spotkania.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęli lechi­ci, którzy musieli sobie radz­ić bez pazuzu­jącego za kart­ki Pedro Tiby. Jego miejsce zajął Piotr Tomasik. Już od pier­wszych min­ut podopieczni Adama Nawał­ki starali prze­dostać się pod bramkę gdyn­ian, ale czu­jnie w obronie zachowywali się arkow­cy.. W 12. min­u­cie w miarę ład­ną akcję wykre­owali gospo­darze. Maciej Makuszews­ki zagał do Chris­tana Gytk­jaera, jed­nak piłkę na korner wybił Pavels Stein­bors. Przed szan­są na strze­le­nie gola w 20. min­u­ci stanął Gytk­jaer. Duńczyk dostał piłkę od Makuszewskiego ale uderzył wysoko nad poprzeczką. Pod koniec pier­wszej połowy prze­ważać na muraw­ie zaczęli przy­jezd­ni, ale to Kole­jorz w 40. min­u­cie wyszedł na prowadze­nie. Robert Gum­ny popędz­ił prawą stroną boiska, ode­grał do wbie­ga­jącego w pole karne Kami­la Jóźwia­ka, który podał do Gytk­jaera. Napast­nik z bliskiej odległoś­ci skierował piłkę do bram­ki, nie dając żad­nych szans Steinborsowi.

Kole­jorz dobrze rozpoczął drugą część meczu. Na indy­widu­laną akcj zde­cy­dował się Dark­io Jevtić. Zbiegł ze skrzy­dła i zde­cy­dował się na strzał sprzed pola karnego, ale trafił pros­to w golkipera Arki. Goś­cie z min­u­ty na min­utę zaczęli grać coraz lep­iej, dłuzej utrzymy­wali się przy piłce i stwarza­li coraz więcej zagroże­nia pod bramką Jas­mi­na Buri­cia. Pod­wyższyć w 68. min­u­cie mógł Maciej Gajos, pełnią­cy dziś funkcję kapi­ana. Pomoc­nik otrzy­mał dobrą piłkę w polu karnym po rzu­cie rożnym, jed­nak główkował pros­to w ręce bramkarza z Trójmi­as­ta. W ostat­nich min­u­tach tem­po gry znów spadło, ale żad­na z drużyn nie zdobyła już bramki.

Lech Poz­nań — Arka Gdy­nia 1:0 (1:0)

Bram­ki: 40. Chris­t­ian Gytkjaer

Żółte kart­ki: 23. De Mar­co, 43. Darko Jevtić

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Thomas Rogne, Niko­la Vujadi­nović, Piotr Tomasik — Kamil Jóźwiak  (90. Tymo­teusz Klupś), Ver­non De Mar­co, Maciej Gajos, Maciej Makuszews­ki — Darko Jevtić (72. Łukasz Trał­ka) — Chris­t­ian Gytk­jaer (78. Timur Zhamalet­di­nov) (90. Tymo­teusz Klupś)

Arka: Pavels Stein­bors — Dami­an Zbozień, Chris­t­ian Maghoma, Adam Dach, Michael Olczyk — Adam Deja, Marko Vejnović (83. Goran Cvi­janović) — Luka Zaran­dia (76.  Rafał Siemaszko), Michał Jan­o­ta, Nabil Aank­our (62. Maksy­mil­ian Banaszews­ki)- Maciej Jankowski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.