Lech — Atlantas: Pierwszy sparing na plus

Lech — Atlantas: Pierwszy sparing na plus

Po bramkach Davi­da Hol­mana i Marci­na Kamińskiego Lech wygrał pier­wszy spar­ing pod­czas let­niego okre­su przy­go­towaw­czego. Rywalem Kole­jorza był litews­ki Atlantas Kłajpeda.

Tren­er Maciej Sko­rża miał do swo­jej dys­pozy­cji jedynie szes­nas­tu piłkarzy. Dlat­ego też sam mecz trwał jedynie 2x40 min­ut. Kole­jorz wyszedł na spar­ing w nieco ekspery­men­tal­nym składzie, ale przy okazji kibice mogli zobaczyć niemal wszys­t­kich nowych zawod­nikow. Nie zagrał jedynie Marcin Robak, który dopiero wczo­raj wszedł w tren­ing na pełnych obci­ażę­ni­ach po kon­tuzji, którą zła­pał pod koniec poprzed­niego sezonu.

Lechi­ci od początku kon­trolowali mecz i już w pier­wszej połowie wypra­cow­ali sobie dwubramkową przewagę. Wpierw po efek­townej akcji pod polem karnym gola zdobył David Hol­man, który w sytu­acji sam na sam uderzył po długim słup­ku. Chwilę później Marcin Kamińs­ki uderze­niem głową zamknął dośrod­kowanie z rzu­tu rożnego Bar­rego Dou­glasa i pod­wyższył prowadzenie.

Po prz­er­wie na boisku pojaw­ili się zmi­en­ni­cy. Lech nie stwarzał sytu­acji bramkowych, ale w pełni kon­trolował wydarzenia boiskowe. Z dobrej strony pokaza­li się także ci, którzy mecz zaczęli na ław­ce. Pewny w defen­sy­wie był Maciej Wilusz, nieźle radz­ił sobie Jan Bednarek, a także Szy­mon Drewniak.

Szkole­niowiec mis­trza Pol­s­ki może więc mieć po pier­wszym meczu dużo powodów do optymiz­mu. Kole­jny mecz Kole­jorz zagra w środę. Jego rywalem będzie pier­ws­zoligowa Olimpia Grudz­iądz. Wtedy też do dys­pozy­cji Sko­rży powin­na być więk­sza licz­ba zawodników.

LECH POZNAŃ — ATLANTAS KŁAJPEDA 2:0

Bram­ki: 14. Hol­man, 29. Kamiński

Lech: Gos­tom­s­ki (41. Kotorows­ki) — Ceesay, Dud­ka, Kamińs­ki, Dou­glas (41. Bednarek) — Trał­ka (52. Ser­afin), Tet­teh (41. Wilusz) — Formel­la, Hol­man, Pawłows­ki (52. Drew­ni­ak) — Thomalla

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress