02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.15min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech bezbramkowo remisuje z Arką

Lech Poz­nań zremisował bezbramkowo z Arką Gdy­nia w ostat­nim meczu kon­trol­nym przed spotkaniem w europe­js­kich pucharach.

Okazji do zdoby­cia bramek było jak na lekarst­wo. Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka mieli prob­lem z przedar­ciem się przez defen­sy­wę Arki Gdy­nia, a gdy już to się udało pró­by uderzeń były bard­zo niedokładne.

W pier­wszej połowie swo­je sytu­acje zmarnowali Bar­tosz Ślusars­ki i Ger­go Lovren­ci­cs. Ten pier­wszy opanował piłkę po dośrod­kowa­niu Mateusza Możdże­nia i z bliskiej odległoś­ci uderzył obok słup­ka. Z kolei Węgi­er znalazł się z znakomitej okazji, gdy na wolne pole zagrał mu Marcin Kamińs­ki. Nowy nabytek “Kole­jorza” jed­nak nie wyko­rzys­tał sytu­acji sam na sam z bramkarzem Arki Gdynia.

W drugiej połowie gra również rozczarowywała. Lechi­ci nie stwarza­li dużo zagroże­nia pod bramką pier­ws­zoligow­ca. Niezłą sytu­ację wypra­cow­ał sobie Vojo Ubi­parip, ale świet­nie na przed­polu inter­we­niował Marcin Juszczyk, a kil­ka chwil przed zakończe­niem spotka­nia pre­cyzyjnym uderze­niem z rzu­tu wol­nego popisał się Marcin Kamińs­ki, ale na wysokoś­ci zada­nia ponown­ie stanął golkiper przeciwnika.

Tren­er Mar­iusz Rumak dał okazję do gry kilku młodym zawod­nikom. Na boisku pojaw­ił się nie tylko Jarosław Rata­jczak, który wys­tąpił już we wtorkowym sparingu, ale również Adri­an Cieślak, Alek­sander Wandzel i Karol Linet­ty. Ten ostat­ni wypadł zde­cy­dowanie najlepiej i może już na dłużej zagoś­cić w pier­wszym zes­pole Lecha Poznań.

LECH POZNAŃARKA GDYNIA 0:0

Żół­ta kart­ka: Trał­ka, Ślusarski
Czer­wona kart­ka: Trał­ka (za drugą żółtą)

Lech: Kotorows­ki (77. Wandzel) — Możdżeń (61. Cieślak), Wołąkiewicz (77. Kamińs­ki), Kamińs­ki (61.  Arbole­da), Hen­riquez (61. Rata­jczak) — Drew­ni­ak (77. Trał­ka, 79. Ubi­parip), Trał­ka (61. Dry­gas) —  Lovrenc­sics (61. Kiełb), Kri­wiec (46. Linet­ty), Ubi­parip (67. Kri­wiec) — Ślusars­ki (72. Możdżeń)

Arka: Szla­ga (46. Juszczyk) — Boch­enek, Sobier­aj (61. Żółnierewicz), Brodz­ińs­ki (61. Ben­evente),  Kra­janows­ki (11. Det­t­laff) — Bąk (46. Jędrze­jows­ki, 75. Adm­czews­ki), Pruch­nik (46. Czos­ka), Rzu­chows­ki (46. Radosavle­je­vić), Tomasi­ak (61. Sobier­aj) — Nwaogu (46. Vini­cius), Sur­dykows­ki (61. Staroń)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.