27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
58dn.5godz.31min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Borussia: Zabrakło tylko kiełbaski

Ciepły majowy wieczór miał być, zgod­nie z zapowiedzi­a­mi Jose Mari Bakero, piłkarskim świętem. Pełne try­buny, a także oczeki­wany od dłuższego cza­su dop­ing, nie wpłynął w żaden sposób na poziom wid­owiska. O ile w pier­wszej połowie jeszcze coś dzi­ało się na boisku, to o drugiej nic dobrego powiedzieć nie moż­na. Ostate­cznie na Buł­garskiej padł bezbramkowy remis.

 

Pier­wszą groźną akcję w tym meczu mieli goś­ci. W 8. min­u­cie Lewandows­ki bard­zo dobrze opanował piłkę i uderzył z powi­etrza, jed­nak nad bramką. Po chwili w pole karne Lecha wpadł Piszczek, ale strze­lał zbyt słabo, aby zaskoczyć Buri­cia. W odpowiedzi zza „szes­nast­ki” zaskoczyć Langer­a­ka chci­ał Kri­wiec, lecz świet­nie inter­we­niował golkiper Borussii.

W 18. min­u­cie swo­ją szan­sę miał także Stil­ić, jed­nak pił­ka po jego uderze­niu minęła bramkę. Dwie min­u­ty później bard­zo dobrze fut­bolówkę w pole karne wrzu­cił Kiełb, Langer­ak piąstkował, ale na tyle nieu­dane, że ta trafiła pod nogi Ślusarskiego. Napast­nik „Kole­jorza” trafił zaled­wie w słu­pek bramki.

W 32. min­u­cie Piszczek uderzał głową, ale piłkę zła­pał Burić. Cztery min­u­ty później Kiełb podał do Stili­cia, który wpadł w pole karne, minął trzech rywali i zagrał na trze­ci metr, lecz defen­sorzy Borus­sii byli czu­jni i wyp­ili fut­bolówkę na rzut rożny. W odpowiedzi zza pola karnego Lewandows­ki, a dobrą inter­wencją popisał się bramkarz Lecha.

Jeszcze przed prz­er­wą Lewandows­ki mógł zdobyć bramkę. Znalazł się w sytu­acji sam na sam, minął Buri­cia i uderzył tech­nicznie, nad Djur­de­vi­ciem. Fut­bolówka odbiła się od poprzecz­ki i wró­ciła na plac gry, dobi­jać starał się Zidan, ale został zablokowany.

W drugiej połowie oba zespoły były równie nie skuteczne, co w pier­wszych 45 min­u­tach. W 57. min­u­cie boisko opuś­cił Lewandows­ki, który od pub­licznoś­ci zgro­mad­zonej na sta­dion­ie przy Buł­garskiej otrzy­mał gromkie brawa.

Nieste­ty kibice w drugiej częś­ci gry nie oglą­dały, ani dobrego wid­owiska, ani bramek. Oba zespoły nie stworzyły sobie żad­nej sytu­acji na zdoby­cie bram­ki, chy­ba jeśli będziemy mówić o strza­łach, które lądowały wysoko w try­bunach i z dala od bramek jed­nej i drugiej drużyny.

Na trzy min­u­ty przed końcem reg­u­laminowego cza­su gry ciekawym strza­łem popisał się Ginczek, ale pił­ka minęła bramkę Buri­cia. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Lech Poz­nań – Borus­sia Dort­mund 0:0

Bram­ki: -

Lech: Burić — Wojtkowiak (46. Hen­riquez), Bosac­ki (46. Ubi­parip), Djur­d­je­vić (46. Muraws­ki), Jasińs­ki (46. Arbole­da) — Injac (46. Wołąkiewicz), Kri­wiec (69. Jakubows­ki), Możdżeń (78. Drew­ni­ak), Stil­ić (46. Mikoła­jczak), Kiełb (46. Wilk) — Ślusars­ki (46. Kędziora)

Borus­sia: Langer­ak — Dede (46. Kringe), Hum­mels (46. Sub­otić), San­tana (46. Vran­cić) , Piszczek (52. Horn­schuh) — Błaszczykows­ki (52. Stieper­mann), Bakalorz, da Sil­va (46. Sobiech), Zidan (77. Goet­ze), Großkreutz (46. Le Tal­lec ) — Lewandows­ki (57. Ginczek)

Widzów: 40 133

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.