27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.15min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Chazar: Poznaniacy nadal w grze o puchary

Kole­jorz”  pokon­ał dzisi­aj swo­jego rywala Chaz­ar Lenko­ran  1:0 i cho­ci­aż samo spotkanie nie było pory­wa­jące od pier­wszych min­ut, to jed­nak końcówka meczu była naprawdę emocjonu­ją­ca.  A co najważniejsze wygrana otwiera Lechowi drogę do dal­szej gry o europe­jskie puchary.

W pier­wszych min­u­tach meczu obie drużyny wymieni­ały raczej piłkę w środ­ku pola, próbu­jąc prze­dostać się pod pole karne rywala. Jed­nak pier­wszą niebez­piecz­na sytu­ację Chaz­ar stworzył sobie już w 5. min­u­cie, kiedy po dobrym dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego fut­bolówka leci­ała w stronę bram­ki Lecha. Na szczęś­cie obyło się bez inter­wencji Buricia.

Świet­ny rajd  z piłką przez połowę boiska zaprezen­tował w 10. min­u­cie kap­i­tan azer­skiej drużyny, który podał do Pita. Ten z kolei zde­cy­dował się na strzał i naprawdę niewiele brakowało, żeby Lech stracił pier­wszego gola w spotka­niu. „Kole­jorz” jed­nak nie odpuś­cił i zepch­nął Chaz­ar na ich połowę, ale nie mógł poradz­ić sobie z azer­ski­mi obrońcami.

Po udanej akcji Lecha, z rzu­tu rożnego piłkę do Murawskiego podał Hen­riquez. Reprezen­tant Pol­s­ki pewnie odd­ał fut­bolówkę do dobrze ustaw­ionego Tonewa, który w 15. min­u­cie strzelił pier­wszego gola w meczu. Chwilę później ten sam zawod­nik główkował jeszcze przy azer­skim bramkarzu po sil­nym strza­le Możdże­nia, ale bez skutku. Za to kon­trą odpowiedzieli goś­cie. Na szczęś­cie uderze­nie nie było groźne.

W 25. min­u­cie sędzia podyk­tował rzut wol­ny dla goś­ci, który wykon­ał Pit. Jed­nak dobrze ustaw­ionym lechit­om udało się wybić piłkę, ale Chaz­ar ruszył z kon­trą. Po raz kole­jny jed­nak został zatrzy­many, a arbiter zde­cy­dował o rzu­cie rożnym, który znów wykon­ał Hen­riquez. Tym razem jed­nak poz­na­ni­akom nie udało się stworzyć takiej akcji jak kilka­naś­cie min­ut wcześniej. Nadro­bił to jed­nak w 35. min­u­cie Możdżeń, który zde­cy­dował się na uderze­nie z dys­tan­su, ale było ono zbyt niedokładne, żeby zagroz­ić bram­ce rywala.

Kole­jorz” nie zamierzał odpuszczać Chaz­arowi, który pod koniec pier­wszej połowy spraw­iał wraże­nie jak­by trochę opadł z sił, a przy­na­jm­niej dał sobie narzu­cić tem­po gry poz­na­ni­aków, którzy coraz częś­ciej roz­gry­wali piłkę na azer­skiej połowie i cho­ci­aż nie do koń­ca skutecznie, to udało im się jeszcze kil­ka razy zagroz­ić bramkar­zowi rywali.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmi­an w składach, a już w pier­wszej min­u­cie po gwiz­d­ku sędziego świet­nie piłkę wyprowadz­ił Tonew, który podał do ustaw­ionego w polu karnym Ślusarskiego. Nieste­ty stracił piłkę i dobrze rozpoczę­ta akc­ja zakończyła się niepowodze­niem. Lech jed­nak nie zamierzał odpuszczać i coraz częś­ciej starał się roz­gry­wać piłkę na połowie rywala.

Po faulu Arboledy na jed­nym z azer­s­kich zawod­ników sędzia podyk­tował rzut wol­ny, ale Pit trafił pros­to w mur. Chwilę później groźnie wyglą­dała akc­ja, jaką wyprowadz­ił Chaz­ar, ale świet­nie poradz­ił sobie Hen­riquez, które­mu udało się prze­jąć fut­bolówkę. W 60. min­u­cie z kole,i strza­łem z dys­tan­su chci­ał pokon­ać bramkarza Chaz­ara Tonew. Nieste­ty kole­j­na akc­ja lechitów także nie poskutkowała pod­wyższe­niem wyniku. Strze­lać na bramkę za to, zza pola karnego spróbował Pit, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Dru­ga część meczu okaza­ła się bardziej bru­tal­na, niż pier­wsza, o czym świad­czy ilość kartek, które pokazał arbiter. Obie drużyny starały się strzelić gola. Chaz­ar agresy­wniej, ale Lech skuteczniej. Najpierw w 72 min­u­cie fut­bolówkę w polu karnym dał sobie ode­brać Trał­ka, a w kil­ka min­ut później niewiele brakowało, aby drugiego gola dla Poz­na­ni­aków zdobył Lovrenc­sics, który świet­nie prze­jął fut­bolówkę także w 78. min­u­cie w zamiesza­niu w polu karnym Chaz­ara. Tym razem także zabrakło trochę szczęś­cia i dokładności.

Na 10 min­ut przed końcem drugiej połowy Chaz­ar zaczął coraz usil­niej strze­lać na bramkę Lecha, ale niekoniecznie przekładało się to na skuteczność. W 82. min­u­cie na strzał z dys­tan­su zde­cy­dował się Gomes, ale pił­ka znacznie minęła bramkę. Chwilę później azer­s­ki zespół także próbował stworzyć sobie dogod­ną sytu­acje do strze­le­nia bram­ki, ale w zamiesza­niu w polu karnym stra­cili piłkę. Z kon­trą ruszył Lech, który stworzył świet­ną akcję. Nieste­ty niedokładne podanie Arboledy spraw­iło, że to Chaz­ar odzyskał piłkę.

Od 90 min­u­ty Chaz­ar grał w 10, po tym jak sędzia pokazał dru­gi żół­ty kar­tonik Amir­guliyevowi. Mimo to, druży­na goś­ci próbowała jeszcze agresy­wniej zdobyć gola. Jed­nak Lech nie dał się i tym samym wygrał po zaciętej końców­ce meczu spotkanie 1:0.

LECH POZNAŃ — CHAZAR LENKORAN 1:0

BRAMKI: ‘15 Tonew

Żółte kart­ki: Arbole­da, Ubi­parip, Trał­ka, Burić — Amir­guliyev, Bon­film, Allahverdiyev, Pit

Czer­wone kart­ki: Amir­guliyev (za drugą żółtą)

Lech: Burić — Hen­riquez, Arbole­da, Kamińs­ki, Wołąkiewicz — Tonew, Muraws­ki, Trał­ka (90′+1′ Djur­d­je­vić), Możdżeń — Ubi­parip (63′ Lovrenc­sics), Ślusars­ki (87′ Bereszyński)

Chaz­ar:  Aghayev — Todor­ov (80′ Gomes), Allahverdiyev, Skar­latake, Bon­fim — Pit, Abisov, Amir­guliyev, Alvin, Tounkara (64′ Brenes) – Subasić

 

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.