02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
10dn.23godz.28min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech chce zgłosić się do NextGen Series

Lech Poz­nań jest zain­tere­sowany, aby zgłosić swój zespół do NextGen Series, czyli młodzieżowej Ligi Mis­trzów, w której biorą udzi­ał zawod­ni­cy do lat 19. Roz­gry­w­ki wys­tar­towały latem, a bierze w nim udzi­ał szes­naś­cie zespołów z jede­nas­tu kra­jów. W przyszłym sezonie ma ich być już trzy­dzieś­ci dwa.

- Płacimy za podróże i zak­wa­terowanie, nie wymagamy od drużyn wpisowego. Decyzję o przyję­ciu pode­j­mu­je­my po roz­mowach z kluba­mi. Nie chcę powiedzieć, czego wymagamy, ważne, by klub miał dobrą szkółkę i sta­dion. W tym sezonie spotka­nia roz­gry­wano np. na Anfield w Liv­er­poolu i Vil­la Park w Aston Vil­li, gdzie odby­wa­ją się mecze Pre­mier League – tłu­maczy rzecznik NextGen Series.

Pomysło­daw­ca pro­jek­tu, Mark War­bur­ton zauważył, że te roz­gry­w­ki mają pomóc piłkar­zom prze­chodzą­cym z okre­su juniorskiego do seniorskiego, którzy nie mają jeszcze miejs­ca w pier­wszym zes­pole. NextGen Series zostało pozy­ty­wnie przyjęte w Europie, a udzi­ał w nim biorą zespołu m.in. Man­ches­teru City, FC Barcelony, Sportin­gu Lizbona i Ajaxu Ams­ter­dam, które dużą wagę przykłada­ją do szkole­nia młodzieży.

W kole­jnej edy­cji wziąć udzi­ał mają już kole­jne wielkie klu­by w tym Man­ches­ter Unit­ed, Arse­nal Lon­dyn i Real Madryt. Możli­wość rywal­iza­cji z taki­mi zespoła­mi dla piłkarzy „Kole­jorza” była­by bard­zo pożytecz­na i na pewno pro­cen­towała­by w przyszłoś­ci. Nad udzi­ałem w roz­gry­wkach zas­tanaw­ia­ją się inne klubu z Ekstrak­lasy, Zagłę­bie Lubin i Legia Warsza­wa, które son­du­ją możli­wość wys­taw­ienia swoich drużyn w NextGen Series.

 — W tym sezonie zależało nam na tym, by wys­tar­tować. Za kil­ka lat chce­my mieć wszys­tkie najlep­sze drużyny, ale zależy nam także, by zaprosić klu­by z wielu kra­jów. Wzięliśmy już drużyny z Nor­wegii, dlaczego mielibyśmy nie wziąć z Pol­s­ki – pod­kreśla rzecznik rozgrywek.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.