03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.56min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Cracovia: 3 punkty dla Kolejorza w meczu przyjaźni!

Lech — Cracovia: 3 punkty dla Kolejorza w meczu przyjaźni!

W 19. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pokon­ał na włas­nym boisku Cra­cov­ię 1:0. Gola na wagę zwycięst­wa strzelił stop­er Emir Dilaver.

Spotkanie to rozpoczęło się dla Kole­jorza fatal­nie, ponieważ już w drugiej min­u­cie do bram­ki Matusa Put­nock­iego trafił kap­i­tan goś­ci Krzysztof Piątek. Jak się jed­nak okaza­ło trafie­nie to został przez sędziego nieuz­nane po zas­tosowa­niu wide­ow­eryfkacji. Był to dla lechitów zim­ny prysznic. Po tym incy­den­cie jedyne na co było stać Lecha to długie roz­gry­wanie pił­ki oraz strza­ły z dys­tan­su. Podopieczni Nena­da Bjel­i­cy próbowali uderzenia zza pola karnego dwukrot­nie, ale też w obu przy­pad­kach górą był Grze­gorz San­domier­s­ki. Szczęś­cia próbowali kole­jno Maciej Makuszews­ki oraz Darko Jevtić. W 24. min­u­cie bard­zo źle wyglą­da­jącej kon­tuzji doz­nał właśnie Makuszews­ki. Zawod­nik nie był w stanie o włas­nych siłach opuś­cić boiska i został zmieniony przez Nick­lasa Barkrotha. W 34. min­u­cie piłkarze Cra­covii ponown­ie trafili do siat­ki, a lechit­om znów dopisy­wało niezwykłe szczęś­cie, ponieważ tym razem arbiter lin­iowy wskazał pozy­cję spaloną. Kole­jor­zowi udało się jed­nak przetr­wać te min­u­ty i chwilę później to już oni cieszyli się z prowadzenia. Do siat­ki ptrafił stop­er Emir Dilaver, dla którego było to pre­mierowe trafie­nie w niebiesko-białych barwach. Co ciekawe chwilę później padła kole­j­na bram­ka, która została nieuz­nana. Tym razem fut­bolówkę do siat­ki skierował part­ner Dilav­era z obrony — Rafał Jan­ic­ki. Powo­dem anu­lowa­nia gola była ponown­ie pozy­c­ja spalona.

W prz­er­wie doszło do jed­nej zmi­any per­son­al­nej w ekip­ie gospo­darzy. Murawę opuś­cił kap­i­tan Maciej Gajos, a jego miejsce pojaw­ił się Abdul Aziz Tet­teh. Trze­ba przyz­nać, że w pier­wszej częś­ci drugiej połowy lechi­ci prezen­towali się o wiele lep­iej aniżeli na początku spotka­nia. Raz po raz przeprowadza­li w stronę bram­ki Cra­covii groźne kon­trata­ki. W Kole­jorzu zaczęło funkcjonować to, czego brakowało w poprzed­nich meczach, czyli kom­bi­na­cyj­na gra oraz prostopadłe poda­nia. Nie przynosiło to jed­nak wielkiej różni­cy w iloś­ci kre­owanych sytu­acji bramkowych. Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ już zmi­an­ie i lechi­ci mogli dopisać do swo­jego kon­ta 3 punkty.

Lech Poz­nań — Cra­covia Kraków 1:0 (1:0)

Bram­ki: 37. Dilaver

Żółte kart­ki: 52. Trał­ka, 54. Tetteh

Lech: Put­nocky — Gum­ny, Jan­ic­ki, Dilaver, Kostevych — Trał­ka, Gajos (46. Tet­teh) — Makuszews­ki (28. Barkroth), Jevtić, Radut — Gytk­jaer (80. Rakels)

Cra­covia: San­domier­s­ki – Fink, Helik, Malar­czyk, Pest­ka – Drew­ni­ak, Deja – Wój­ci­c­ki (59. Wdowiak), Her­nan­dez (54. Szczepa­ni­ak), Miha­lik (72. Fer­raresco) – Piątek

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.