07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.31min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Cracovia: Kolejorz wygrywa 2:1 i zdobywa komplet punktów

Lech-Cracovia: Kolejorz wygrywa 2:1 i zdobywa komplet punktów

Lech Poz­nań na włas­nym boisku wygrał 2:1 z Cra­cov­ią. Jest to pier­wsze w tym sezonie zwycięst­wo poz­na­ni­aków w lidze.

Od początku spotka­nia żad­na z drużyn nie była zde­cy­dowanym fawory­tem meczu. Szanse na zdoby­cie gola głównie z rzutów rożnych mieli zarówno piłkarze gospo­darzy jak i goś­ci. Jed­nak od 13. min­u­ty to Lech prze­jął widoczną inic­jaty­wę na boisku. W ciągu zaled­wie 3 min­ut szanse na wyprowadze­nie Kole­jorza na prowadze­nie mieli: Jevtić, Kędzio­ra oraz Kadar. Ten ostat­ni moc­nym strza­łem z dys­tan­su był najbliżej zdoby­cia bram­ki. W dal­szej częś­ci pier­wszej połowy zabrakło skutecznych akcji, pojaw­iały się nato­mi­ast faule zawod­ników obu drużyn.

Tren­erzy w prz­er­wie nie wyko­rzys­tali żad­nych zmi­an. W 51. min­u­cie spotka­nia blis­ki zdoby­cia gola dla drużyny z Krakowa, z rzu­tu wol­nego po faulu Jana Bed­nar­ka był Cetnars­ki. Sie­dem min­ut później doskon­ałej okazji na poko­nanie bramkarza goś­ci nie wyko­rzys­tał Nic­ki Bille, strze­la­jąc obok bram­ki San­domier­skiego. Zawod­ni­cy obu drużyn stwarza­li sobie sytu­acje, lecz nikt nie potrafił tego wyko­rzys­tać, więc wynik pozostawał bez zmi­an.  Kole­j­na szansa na zdoby­cie gola należała do Lecha. Darko Jevtić poda­je do napast­ni­ka Kole­jorza, lecz obroń­ca Pasów wybi­ja piłkę poza boisko. Rzut rożny dla poz­na­ni­aków, lecz nic nie wnoszą­cy do gry. Chwilę później kole­jny korner dla Lecha. Majew­s­ki dośrod­kowu­je w pole karne, tam czeka Kędzio­ra, który główką przedłuża piłkę wprost na głowę Jana Bed­nar­ka i ten zdoby­wa gola. Młodz­i­ut­ki obroń­ca strzela swo­ją pier­wszą bramkę w Lot­to Ekstraklasie.

 Lechi­ci po wyjś­ciu na prowadze­nie coraz bardziej naciska­ją na Cra­cov­ię. Przed szan­są pod­wyższenia wyniku sta­je Szymek Pawłows­ki. Oso­biś­cie mu się to nie uda­je, lecz poda­je doskon­ałą piłkę do Marci­na Roba­ka, który nieco pon­ad 10 min­ut wcześniej pojaw­ił się na placu gry i Kole­jorz wygry­wa już 2:0. Zarówno tren­er Zielińs­ki jak i Urban decy­du­ją się na zmi­any. W 81. min­u­cie Pasy zdoby­wa­ją kon­tak­tową bramkę, a na listę strzel­ców wpisu­je się Miroslaw Cov­i­lo. Końcówka meczu bard­zo ner­wowa, ale wynik się już nie zmienia. Kole­jorz zdoby­wa pier­wsze 3 punk­ty w tym sezonie.

Lech Poz­nań- Cra­covia 2:1 (0:0)

Bram­ki: 64. Bednarek, 78. Robak — 81. Covilo

Żółte kart­ki: 50. Jan Bednarek,

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Lech: Put­nocky — Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Bednarek, Kadar (80.Gumny) — Trał­ka, Majew­s­ki — Makuszews­ki (84. Jóźwiak), Jevtić, Pawłows­ki — Nic­ki Bille (67.Robak)

Cra­covia: San­domier­s­ki — Wój­ci­c­ki, Pol­czak, Wołąkiewicz, Deleu (89. Ste­blec­ki) — Cov­i­lo, Budz­ińs­ki — Jen­drisek, Cetnars­ki (76.Dimun), Vestenicky (80.Wdowiak) — Szczepaniak

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.