27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.14godz.49min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Cracovia: Pozornie łatwe zwycięstwo

Lech Poz­nań pokon­ał w meczu 24. kole­j­ki T‑Mobile Ekstrak­lasy Cra­cov­ię 3:1. Bram­ki zdobyli Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Grze­lak, Vojo Ubi­parip i Artiom Rud­nev. “Kole­jorz” zbliżył się tym samym do czołów­ki, a do trze­ciego miejs­ca traci już jedynie cztery punk­ty. Swo­je mecze jed­nak roze­gra­ją jeszcze Polo­nia, Korona i Śląsk.

W 6. min­u­cie w doskon­ałej okazji do zdoby­cia bram­ki dla Cra­covii znalazł się Koen van der Biezen, który otrzy­mał bard­zo dobre podanie z głębi pola, pomiędzy dwóch stop­erów Lecha, jed­nak w sytu­acji sam na sam uderzył wysoko nad bramką. W tej sytu­acji urazu doz­nał Manuel Arbole­da i musi­ał opuś­cić boiska, a gospo­darze przez kil­ka min­ut musieli grać w dziesiątkę.

Sześć min­ut później „Kole­jorz” objął prowadze­nie. Rafał Muraws­ki zagrał na skrzy­dło do wyb­ie­ga­jącego na wolne pole Luisa Hen­riqueza, a Panam­czyk zacen­trował w pole karne, w którym na piłkę czekało już trzech zawod­ników Lecha. Fut­bolówka minęła Vojo Ubi­pari­pa i Artioma Rud­ne­va, ale trafiła pod nogi Mateusza Możdże­nia, który wśl­izgiem umieś­cił piłkę w siatce.

Spotkanie nie było prowad­zone w szy­bkim tem­pie, a oba zespoły nie wykazy­wały chę­ci do ofen­sy­wnej gry. W 25. min­u­cie kole­jne podanie z głębi pola spraw­iło sporo prob­lemów defen­sy­wie Lecha. Piłkę na skrzy­dle prze­jął Alek­se­js Viś­ni­akovs, który był, zdaniem sędziego, był nieprzepisowo pow­strzymy­wany przez Huber­ta Wołąkiewicza i arbiter wskazał na wap­no. Jede­nastkę na bramkę zamienił Bartłomiej Grzelak.

W 34. min­u­cie Dim­itri­je Injac zagrał z rzu­tu wol­nego do Mateusza Możdże­nia, który zgrał piłkę do Artioma Rud­ne­va. Łotysz pokon­ał Woj­ciecha Kacz­mar­ka, ale był na spalonym. Trzy min­u­ty później było jed­nak 2:1 dla Lecha. Z prawej strony boiska w pole karne dośrod­kował Mateusz Możdżeń, a bard­zo dobrze głową uderzył Vojo Ubi­parip, który nie dał najm­niejszych szans bramkar­zowi goś­ci. Jeszcze przed prz­er­wą Serb mógł zdobyć swo­ją drugą bramkę w tym meczu, ale po moc­nym poda­niu Mateusza Możdże­nia min­i­mal­nie przestrzelił.

Drugą część meczu lep­iej rozpoczęli Lechi­ci, którzy szy­bko objęli kon­trolę nad środ­kiem pola. W 48. min­u­cie kole­jnym bard­zo dobrym zagraniem popisał się Vojo Ubi­parip, który zagrał piłkę wprost na głowę Artioma Rud­ne­va, ale Łotysz zagrał niecelnie.

W 59. min­u­cie w dogod­nej sytu­acji na zdoby­cie gola znalazł się Alek­se­js Viś­ni­akovs, ale napast­nik Cra­covii trafił w Jas­mi­na Buri­cia. Trzy min­u­ty później Lechi­ci przeprowadzili kopię akcji ze spotka­nia z Górnikiem Zabrze. Tym razem to nie Alek­san­dar Tonew, a Mateusz Możdżeń wypuś­cił Marci­na Kiku­ta, który zagrał na pią­ty metr przed bramkę Woj­ciecha Kacz­mar­ka. Tam na fut­bolówkę czekał już Artiom Rud­nev i moc­nym uderze­niem prz słup­ku pokon­ał golkipera Cracovii.

Chwilę później kole­jnym dobrym zagraniem popisał się Mateusz Możdżeń, który dośrod­kował w pole karne do Artioma Rud­ne­va i tylko inter­wenc­ja jed­nego z defen­sorów Cra­covii, który uprzedz­ił napast­ni­ka Lecha ura­towała ten zespół przed startą czwartej bram­ki. Na niespeł­na kwad­rans przed końcem reg­u­laminowego cza­su gry w polu karnym znalazł się Bar­tosz Ślusars­ki, który miał co praw­da na swoich ple­cach obrońcę, lecz przy pró­bie odd­a­nia strza­łu nie trafił nawet w piłkę.

Lechi­ci do koń­ca meczu już nie zagrozili, a Cra­covia choć wykazy­wała chę­ci to na niewiele się to zdało. Jej sytu­ac­ja w lidze jest trag­icz­na i wszys­tko wskazu­je na to, że w tym sezonie pożeg­na się z Ekstraklasą.

LECH POZNAŃ – CRACOVIA 3:1
BRAMKI: ‘12 Możdżeń, ‘37 Ubi­parip, ‘62 Rud­nev — ‘27 Grze­lak (k)
Żółte kart­ki: Rud­nev – Bartczak, Kosanović

LECH: Burić — Kikut, Kamińs­ki, Arbole­da (11. Wołąkiewicz), Hen­riquez — Możdżeń, Injac, Muraws­ki, Ubi­parip (70. Tonew) — Ślusars­ki , Rud­nev (81. Wolski)
CRACOVIA: Kacz­marek — Żytko, Nawotczyńs­ki (76. Nykiel), Kosanović, Puzi­ga­ca — Szeli­ga, Bartczak (67. Mat­ule­vi­cius) — Budz­ińs­ki, Grze­lak (34. Bol­je­vić), Vis­nakovs — van der Bizen

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.