06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.59min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Cracovia: Wyjść na prostą

Lech — Cracovia: Wyjść na prostą

Niedziela 6 mar­ca, godz­i­na 18:00 Inea Sta­dion w Poz­na­niu. To właśnie wtedy Lech pode­jmie Cra­cov­ię, która obec­nie pla­su­je się na trzec­im miejs­cu. Cra­covia w tym sezonie to zespół, po którym nikt by się nie spodziewał tak dobrej gry. I cho­ci­aż ostat­nie sześć meczów zarówno w wyko­na­niu Lecha, jak i Cra­covii to zdobyte 9 punk­tów z możli­wych 18, to i tak do krakowskiego klubu lechit­om braku­je 9 oczek.

Po środowym meczu z Górnikiem Zabrze Lech musi powoli myśleć, że ich słab­szy okres już się skończył. Podopieczni tren­era Urbana w końcu zagrali na zero z tyłu, czego nie udało się dokon­ać od początku roku. Lech ostat­nio zdobył trzy punk­ty, ale i Cra­covia wygrała spotkanie, które prze­jdzie do his­torii. Podopieczni tren­era Zielińskiego pokon­ali na wyjeździe Ruch Chorzów, a nie udawało się to im od pon­ad 60 lat.

Tren­er Urban na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej zaz­naczał, że druży­na z Krakowa bard­zo dobrze gra z kon­try i to właśnie na to jego podopieczni muszą uważać: Nie mam recep­ty na Cra­cov­ię. Gra­ją dobrze z kon­trataku i to na pewno trze­ba wyk­luczyć. Dobrze gra­ją też pozy­cyjnie i dys­ponu­ją szy­bkim atakiem. Kapust­ka i Jen­drisek to zawod­ni­cy dobrzy pod wzglę­dem szy­bkoś­ciowym. Ogól­nie gra­ją piłkę krakowską, czyli tech­niczną, z dużą iloś­cią krót­kich podań, z poda­ni­a­mi prostopadły­mi. My musimy być na to bard­zo uważni, że im na to za bard­zo nie poz­wolić. Musimy odpowiedzieć na grę Cra­covii, a jeśli się to nie uda, to na pewno będziemy mieć prob­le­my z kre­owaniem sytu­acji pod­bramkowych — mówił tren­er Urban.

Mecz z Górnikiem był pier­wszy w tym roku, w którym obrona stanęła na wysokoś­ci zada­nia i nie straciła żad­nej bram­ki. Zas­tanaw­ia jed­nak to, że tren­er Urban nadal myśli o gra­niu na trzech obrońców:  To ustaw­ie­nie zawsze będzie w zasięgu ręki, żeby coś zmienić. Dobrze, że to ćwiczymy i wiemy, że jest taka możli­wość gry. Może być zmi­ana sys­te­mu, bo ktoś dostanie kartę, przy­trafi się drob­ny uraz i będziemy zmuszeni do takiej gry — mówił Urban.

Do pier­wszej drużyny już na stałe wszedł Kamil Jóźwiak. Ten 17-let­ni zawod­nik w ostat­nich meczach mógł liczyć na cho­ci­aż kilku­nas­tomin­u­towe wejś­cie na plac gry i ogry­wanie się z Ekstrak­lasą. Jak na razie nie jest to jeszcze piłkarz, który może wejść na pełne 90 min­ut, co nie oznacza, że nie może zagrać w pier­wszej jede­nastce: Jeśli Kamil jest gotowy na to, by zagrać połowę meczu, to znaczy, że może zagrać też od pier­wszej min­u­ty. Dla mnie to nie jest prob­lem. Nie wyk­luczam takiej alter­naty­wy, bo może on zagrać na prawej pomo­cy — zakończył tren­er Lecha Poznań.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.