Lech — Dinamo: Przegrana w pierwszym meczu obozu

trening lechaLech Poz­nań uległ w pier­wszym meczu turnieju Mar­bel­la Cup Dina­mu Bukareszt 3:1. Hon­orową bramkę dla “Kole­jorza” zdobył Piotr Reiss. W czwartek podopieczni Mar­iusza Ruma­ka zmierzą się z Rapi­dem Bukareszt.

Poz­na­ni­a­cy dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 5. min­u­cie bramkę powinien zdobyć Ślusars­ki, ale nie wyko­rzys­tał bard­zo dobrej okazji do zdoby­cia gola. Kil­ka min­ut później Rumu­ni wys­zli na prowadze­nie. Stały frag­men­ty gry na gola zamienił Dan­dea, który został dobrze obsłużony przez Curteana. Lechi­ci mieli okazję do wyrów­na­nia stanu rywal­iza­cji, ale fatal­nie w polu karnym zachował się najskuteczniejszy zawod­nik “Kole­jorza”, Ślusars­ki, który źle uderzył piłkę po poda­niu od Linet­tego. Swo­ją szan­sę miał również Lovren­ci­cs, ale Węgi­er nie wyko­rzys­tał sytu­acji sam na sam i strzelił obok bramki.

Po prz­er­wie na boisku prze­ważali Rumu­ni, którzy już na samym początku drugiej połowi powin­ni pod­wyższych prowadze­nie, ale bard­zo dobrze inter­we­niował Burić, który zatrzy­mał strzał Axente. Jego pró­by przyniosły powodze­nie kil­ka min­ut później, gdy udało mu się uderze­niem z dys­tan­su pokon­ać bramkarza Lecha. Piłkarze Mar­iusza Ruma­ka nie zamierza­li jed­nak rezyg­nować z wal­ki o zwycięst­wo. W 70. min­u­cie rzut wol­ny na gola zamienił Reiss. Na niewiele się to jed­nak zdało, ponieważ kil­ka min­ut później Dinamo ponown­ie znalazło sposób na umieszcze­nie fut­bolów­ki w siatce, gdy efek­townym uderze­niem z wole­ja Buri­cia pokon­ał Curtean i ustal­ił wynik meczu na 3:1 dla Dinamo.

LECH POZNAŃ — DINAMO BUKARESZT 1:3

BRAMKI: ‘70 Reiss — ‘14 Dan­dea ‘55 Axente, ‘77 Curtean

Żółte kart­ki: Wołąkiewicz, Trał­ka — Scu­taru, Rus
Czer­wona kart­ka: Mansaly (49-za uderze­nie łokciem)

Lech: Burić — Ceesay, Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Kędzio­ra — Lovren­ci­cs (60. Możdżeń), Trał­ka, Muraws­ki (60. Drew­ni­ak),  Linet­ty (60. Reiss), Tonew (66. Jakóbows­ki) — Ślusars­ki (60. Ubiparip)

Dinamo: Bal­gradean (46. Nau­movs­ki) — Rus, Scu­taru (88. Burnea),  Dan­dea, Musat — Curtean (81. Rotar­iu), Mansaly (49. Ba), Munteanu (76. Roman), Fil­ip (46. Strati­la) — Cristea (72. Stanes­cu), Axente

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress