Lech — Dinamo: Przegrana w pierwszym meczu obozu

trening lechaLech Poz­nań uległ w pier­wszym meczu turnieju Mar­bel­la Cup Dina­mu Bukareszt 3:1. Hon­orową bramkę dla “Kole­jorza” zdobył Piotr Reiss. W czwartek podopieczni Mar­iusza Ruma­ka zmierzą się z Rapi­dem Bukareszt.

Poz­na­ni­a­cy dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 5. min­u­cie bramkę powinien zdobyć Ślusars­ki, ale nie wyko­rzys­tał bard­zo dobrej okazji do zdoby­cia gola. Kil­ka min­ut później Rumu­ni wys­zli na prowadze­nie. Stały frag­men­ty gry na gola zamienił Dan­dea, który został dobrze obsłużony przez Curteana. Lechi­ci mieli okazję do wyrów­na­nia stanu rywal­iza­cji, ale fatal­nie w polu karnym zachował się najskuteczniejszy zawod­nik “Kole­jorza”, Ślusars­ki, który źle uderzył piłkę po poda­niu od Linet­tego. Swo­ją szan­sę miał również Lovren­ci­cs, ale Węgi­er nie wyko­rzys­tał sytu­acji sam na sam i strzelił obok bram­ki.

Po prz­er­wie na boisku prze­ważali Rumu­ni, którzy już na samym początku drugiej połowi powin­ni pod­wyższych prowadze­nie, ale bard­zo dobrze inter­we­niował Burić, który zatrzy­mał strzał Axente. Jego pró­by przyniosły powodze­nie kil­ka min­ut później, gdy udało mu się uderze­niem z dys­tan­su pokon­ać bramkarza Lecha. Piłkarze Mar­iusza Ruma­ka nie zamierza­li jed­nak rezyg­nować z wal­ki o zwycięst­wo. W 70. min­u­cie rzut wol­ny na gola zamienił Reiss. Na niewiele się to jed­nak zdało, ponieważ kil­ka min­ut później Dinamo ponown­ie znalazło sposób na umieszcze­nie fut­bolów­ki w siatce, gdy efek­townym uderze­niem z wole­ja Buri­cia pokon­ał Curtean i ustal­ił wynik meczu na 3:1 dla Dinamo.

LECH POZNAŃ — DINAMO BUKARESZT 1:3

BRAMKI: ‘70 Reiss — ‘14 Dan­dea ‘55 Axente, ‘77 Curtean

Żółte kart­ki: Wołąkiewicz, Trał­ka — Scu­taru, Rus
Czer­wona kart­ka: Mansaly (49-za uderze­nie łok­ciem)

Lech: Burić — Ceesay, Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Kędzio­ra — Lovren­ci­cs (60. Możdżeń), Trał­ka, Muraws­ki (60. Drew­ni­ak),  Linet­ty (60. Reiss), Tonew (66. Jakóbows­ki) — Ślusars­ki (60. Ubi­parip)

Dinamo: Bal­gradean (46. Nau­movs­ki) — Rus, Scu­taru (88. Burnea),  Dan­dea, Musat — Curtean (81. Rotar­iu), Mansaly (49. Ba), Munteanu (76. Roman), Fil­ip (46. Strati­la) — Cristea (72. Stanes­cu), Axente

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress