Lech – FC Nordsjaelland: Hattrick Teodorczyka

teoW ostat­nim sparingu pod­czas okre­su przy­go­towaw­czego Lech pokon­ał FC Nord­s­jael­land 4:1. Trzy bram­ki dla „Kole­jorza” zdobył Łukasz Teodor­czyk, a jed­no trafie­nie zal­iczył Dar­iusz Formel­la. Hon­orowego gola dla goś­ci strzelił Mar­tin Vingaard.

Choć spotkanie roz­gry­wane było w sporym upale, nie przeszkodz­iło to obu ekipom narzu­cić szy­bkiego tem­pa gry. Już na początku spotka­nia ładne dośrod­kowanie z prawej strony Lovrenc­sic­sa zamykał niecel­nym strza­łem głową Ubi­parip. Po świet­nym krzyżowym poda­niu Trał­ki z lewego skrzy­dła dośrod­kowywał Wołąkiewicz, ale Teodor­czyk nie trafił głową w piłkę. Po 17 min­u­tach gry Lech objął prowadze­nie. Świetne podanie w tem­po Drew­ni­a­ka wyko­rzys­tał Teodor­czyk, który strza­łem od słup­ka umieś­cił piłkę w bram­ce Hansena.

W odpowiedzi goś­cie próbowali strza­łu z siedem­nas­tu metrów, ale Run­je uderzył niecel­nie. W 29 min­u­cie było już 2:0. Rajd Lovrenc­sic­sa prawą flanką, który wyłożył piłkę Teodor­czykowi, a ten nie miał prob­lemów by umieś­cić ją w siatce strza­łem z kilku metrów. Duńczy­cy następ­nie próbowali zdobyć bramkę kon­tak­tową odpowied­nio z akcji Stokhol­ma z Gun­delachem oraz z rzu­tu wol­nego, który bard­zo niecel­nie wykon­ał Vin­gaard. Na koniec pier­wszej połowy klasy­cznego hat­tric­ka zal­iczyć mógł Łukasz Teodor­czyk, jed­nak nie zdążył do pił­ki od Węgra po bliź­ni­aczej akcji bramkowej z 29 min­u­ty spotkania.

Na początku drugiej połowy trzy świetne okaz­je do zdoby­cia gola mieli gospo­darze. Najpierw kon­trę Hamalaine­na zmarnował Teodor­czyk, który w sytu­acji sam na sam z bramkarzem za moc­no wypuś­cił sobie piłkę. Następ­nie ponown­ie atakował Teodor­czyk, którego strzał został zablokowany, a następ­nie po rzu­cie rożnym min­i­mal­nie przestrzelił Arbole­da. Niewyko­rzys­tane sytu­acje zemś­cił się i z osiem­nastego metra szans na obronę Buri­ciowi nie dał Vingaard.

Na pół godziny przed końcem bom­bę posłał Szy­mon Drew­ni­ak, jed­nak trafił w rywala. W odpowiedzi to samo zro­bił Thy­cho­sen. Po stra­cie pił­ki przez Dry­gasa w słu­pek uderzył Redzep. W 71 min­u­cie hat­tric­ka zal­iczył „Teo”, który po dośrod­kowa­niu Ger­go wpakował piłkę do siat­ki strza­łem głową po koźle. Dzieła zniszczenia dokończył Dar­iusz Formel­la, który w 85 min­u­cie po rzu­cie rożnym z bliska pokon­ał Jensena.

LECH POZNAŃ – FC NORDSJAELLAND 4:1

BRAMKI: ’17, ’29, ’71 Teodor­czyk, ’85 Formel­la  – ’58 Vingaard

Żółte kart­ki: -

Czer­wone kart­ki: -

LECH: Burić – Możdżeń (79’ Siwek), Arbole­da (79’ Bednarek), Kamińs­ki, Wołąkiewicz (79’ Witt) – Trał­ka (63’ Dry­gas), Drew­ni­ak – Lovrenc­sics (79’ Chromińs­ki), Hamalainen (73’ Kow­nac­ki), Ubi­parip – Teodor­czyk (73’ Formella)

FC NORDSJAELLAND: Hansen (46’ D.Jensen) — Gun­delach, Max­so (46’ Gre­gor), Run­je (79’ Johan­nesen), Tici­nović (46’ Cal­vo) – Petry (83’ Pereira), Stokholm (46’ O’Brien) — Issah, Vin­gaard (64’ Redzep), Mar­con­des (58’ Thy­cho­sen) – Jra­di (64’ M.Jensen)

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress