Lech — FC Vaduz: Porażka na otwarcie zgrupowania

W pier­wszym roze­granym na zgrupowa­niu w Hisz­panii meczu sparingowym Lech prze­grał 0:1 z FC Vaduz, wys­tępu­ją­cym z drugiej lidze szwa­j­carskiej. Piłkarz Jose Mari Bakero musieli uznać wyżs­zość rywala, który w 67. min­u­cie meczu za sprawą Fran­za Burgmeiera zdobył jedyną w tym spotka­niu bramkę.

Początek meczu należał do Lechitów, a już w 5 min­u­cie Bar­tosz Ślusars­ki powinien umieś­cić piłkę w siatce, lecz bard­zo dobrze inter­we­niował bramkarz rywala. Oba zespoły nie stwarza­ły sobie jed­nak wielu okazji do zdoby­cia gola. Podopieczni Jose Mari Bakero częś­ciej byli przy piłce, ale nie przekładało się to na sytu­acje bramkowe. „Kole­jorz” powinien jed­nak prowadz­ić w 39 min­u­cie, gdy błąd popełnił golkiper FC Vaduz, a Bar­tosz Ślusars­ki z bliskiej odległoś­ci nie trafił nawet w światło bramki.

Przed prz­er­wą piłkę do siat­ki udało się skierować Artiomowi Rud­nevowi, ale Łotysz był na pozy­cji spalonej i sędzia nie uznał trafienia. To udało się prze­ci­wnikom za sprawą Fran­za Burgmeiera, którego dośrod­kowanie w pole karne na tyle zaskoczyło piłkarz Lecha oraz Alek­san­dra Wand­zla, że po odbi­ciu od słup­ka wpadło do bramki.

Poz­na­ni­a­cy starali się zmienić jeszcze rezul­tat mecz, lecz nie przełożyli więk­szego posi­ada­nia pił­ki na okaz­je strz­eleck­ie. To z kolei miało duży wpływ na koń­cowy wynik spotka­nia, które dość nieoczeki­wanie zakończyło się porażką Lecha 0:1. To pier­wszy prze­grany w tym okre­sie przy­go­towaw­czym spar­ing „Kole­jorza”.

Kole­jny mecz Lechi­ci roze­gra­ją w środę, 1 lutego, a prze­ci­wnikiem będzie Spar­ta Praga.

LECH POZNAŃ – FC VADUZ 0:1
BRAMKA: ‘67 Burgmeier

LECH POZNAŃ: Kotorows­ki (46. Wandzel) — Kikut (46. Wojtkowiak), Wołąkiewicz (46. Kamińs­ki), Djur­d­je­vić (46. Arbole­da), Hen­riquez (46. Bru­ma) — Możdżeń (46. Drew­ni­ak), Dry­gas (46. Injac), Kri­wiec (46. Muraws­ki) — Tonew (46. Stil­ić), Rud­nev (70. Wol­s­ki), Ślusars­ki (46. Ubiparip)

FC VADUZ: Jehle — Zan­ni (68. Oehri), Cvetinović, Deni­co­la (58. Schwe­gler), Cer­rone — Baron (68. Cechi­ni), Kien­zl (46. Hasler), Sara (68. Rech­stein­er), Burgmeier — Meren­da (58. Tripol­di), Cic­cone (28. Hasler)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress