06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.39min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Haugesund: Pokazać siłę i awansować do kolejnej rundy!

Lech — Haugesund: Pokazać siłę i awansować do kolejnej rundy!

W czwartkowy wieczór o godzinie 20 na INEA Sta­dion­ie podopieczni Nena­da Bjel­i­cy pode­j­mować będą nor­weską drużynę FK Hauge­sund. Będzie to rewanżowe spotkanie 2. rundy elim­i­nacji do Ligi Europy. Pier­wszy mecz, który został roze­grany tydzień temu lechi­ci prze­grali 3:2.

Dwie strzelone na wyjeździe bram­ki dają nadzieje na awans, ponieważ przy takim wyniku Kole­jor­zowi wystar­czy zwycięst­wo 1:0, by awan­sować do kole­jnej rundy. Nie będzie to jed­nak łatwe zadanie, ponieważ Nor­we­gowie na pewno nie przyle­cieli do Poz­na­nia po to, by się bronić. Zde­cy­dowanym atutem naszych rywali jest fakt, iż są oni w trak­cie roz­gry­wa­nia sezonu i mają aktu­al­nie zwycięską serie spotkań. W min­iony week­end pokon­ali w lidze Aale­sund FK 2:0, co poz­woliło im awan­sować w tabeli już na 5. miejsce. Nie moż­na pod­ważać fak­tu, że to właśnie Nor­we­gowie są w formie i ryt­mie mec­zowym, co może być ich sil­ną stroną.

Na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej tren­er Nenad Bjel­i­ca wspom­ni­ał, że nie będzie miał do dys­pozy­cji przed tym spotkaniem wszys­t­kich zawod­ników. Do pełni formy cały czas dochodzą Nick­las Barkroth, Ver­non De Mar­co oraz Niko­la Vujadi­nović, który wczo­raj zagrał już w sparingowym spotka­niu drużyny rez­erw. Na boisku na pewno nie zobaczymy jeszcze także Rafała Jan­ick­iego — 25-let­ni stop­er nie został jeszcze zgłos­zony do roz­gry­wek UEFA. Pewne jest także, że nie zobaczymy na boisku Marci­na Roba­ka, który wczo­raj zmienił bar­wy klubowe i przeniósł się na zasadzie trans­feru defin­i­ty­wnego do Śląs­ka Wrocław. Podob­na sytu­ac­ja jest w przy­pad­ku Dar­iusza Formel­li — młody skrzy­dłowy dzisi­aj prze­chodzi testy medy­czne w Pogo­ni Szczecin i jeśli zakończą się one pozy­ty­wnie zostanie wypoży­c­zony do drużyny “Por­tow­ców” na najbliższy sezon.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.